اخبار شرکت‌هاتازه های تکنولوژیویژه

سرویس جدید اسپاتیفای رونمایی شد، همگام سازی موسیقی با سرعت دویدن شما!

کمپانی اسپاتیفای که یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین شرکت‌ها در زمینه‌ی پخش موسیقی آنلاین است قصد دارد تا سرویس‌های خود را بهتر کند تا رقیبانی مانند اپل در آینده نتوانند مزاحمتی را برای این کمپانی ایجاد کنند. حالا در شهر نیویوک آمریکا این کمپانی از ویژگی جدید برنامه‌ی خود برای گوشی‌های هوشمند خبر داده است. بر اساس این ویژگی اسپاتیفای موسیقی مورد نظر شما را با توجه به سابقه‌ی شما به سبک گوش داده شده و همچنین نحوه‌ی دویدن شما انتخاب می‌کند و برای شما پخش می‌کند. اسپاتیفای برای انجام این کار از سنسور‌های شتاب سنج گوشی هوشمند استفاده می‌کند تا میزان سرعت شما را در هنگام دویدن تشخیص دهد و بر اساس آن موسیقی خاصی را پخش کند. به گفته‌ی این کمپانی نحوه‌ی کار کردن این ویژگی به شکل زیر است:

ما بهترین موسیقی‌ها و برنامه‌های مربوط به موسیقی را برای شما فراهم آورده‌ایم. برنامه‌ی اسپاتیفای بر اساس سابقه‌ی گوش دادن شما به یک سبک و خواننده‌ی خاص و بر اساس میزان دویدن شما موسیقی مورد نظر را از میان صدها موسیقی موجود انتخاب می‌کند و پخش می‌نماید. در هنگام ورزش کردن برنامه‌ی اسپاتیفای را اجرا کنید تا این برنامه به شما برای قوی‌تر کردن گام‌های شما کمک کند.

اسپاتیفای هدف اصلی این کار را انگیزه دادن به ورزشکار می‌داند. به هر حال اسپاتیفای حتی از این ویژگی نیز به نفع خود استفاده می‌کند و آهنگ‌های مورد نظر خود را نیز ساخته است. تا آخر سال میلادی این کمپانی به کمپانی‌های دیگری نظیر Nike  و RunKeeper  قرار داد خواهد بست تا این سرویس جدید خود را به برنامه‌ی سلامتی این دو کمپانی مخصوص گوشی‌های هوشمند اضافه کند. البته این تنها تغییر ایجاد شده در اسپاتیفای نبوده چرا که این کمپانی از سرویس ویدیویی خود نیز رونمایی کرده است.

شاید بتوان اقدامات اخیر اسپاتیفای را به ترس از اپل و شایعات مربوط به راه اندازی سرویس موسیقی آنلاین این کمپانی نسبت داد. در هر صورت حتی با آمدن اپل به این عرصه نیز به نظر نمی‌رسد اسپاتیفای محبوبیت خود را نزد کاربران علاقه مند به موسیقی از دست بدهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن