اخبار شرکت‌ها

استارتاپ کلیر اسپیس طی یک قرارداد ۱۰۲ میلیون دلاری زباله های فضایی را به زمین منتقل می کند

شرکت ClearSpace SA طی قراردادی با آژانس فضایی اروپا قرار است فرایند انتقال زباله های فضایی به زمین را انجام دهد. ارزش این قرارداد ۱۰۲ میلیون دلار بوده و این استارتاپ سوئیسی فعالیت خود را از سال ۲۰۲۵ برای جمع آوری زباله های فضایی آغاز خواهد کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، یکی از بزرگترین زباله های فضایی وسپا نام دارد و شرکت ClearSpace SA قرار است در ماموریت 1ClearSpace- توسط چهار بازوی رباتیک کاوشگر خود آن را به زمین منتقل کند. در صورت موفقیت در این ماموریت، احتمال موفقیت در جمع آوری دیگر زباله های فضایی نیز وجود خواهد داشت. زیرا زباله فضایی وسپا در حدود ۱۰۰ کیلوگرم بوده و با توجه به ساختار ساده آن می‌توان به جمع آوری آن نیز امیدوار بود. این زباله های فضایی که عمدتاً باقیمانده سفینه ها هستند در ماموریت های فضایی از این سفینه ها جدا شدند و اکنون در مدار زمین در حال گردش هستند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

پیش از این نیز اسپیس ایکس اعلام کرده بود می تواند از راکت استارشیپ برای جمع آوری زباله ها اقدام کند. ناسا نیز با اعلام نگرانی در مورد تعداد قطعات زباله ها اعلام کرده بود از سال ۲۰۱۱ تعدا زباله های فضایی به شدت در حال افزایش بوده و احتمال وجود شرایط بحرانی در مدار زمین نیز وجود خواهد داشت.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا