توالت عجیب در کره‌جنوبی فضولات را به سوخت تبدیل کرده و به کاربران ارز دیجیتال هدیه میدهد

یک دانشمند اهل کره جنوبی در دانشگاه این کشور توالتی سازگار با محیط زیست ساخته است که در لحظه می‌تواند فضولات را به سوخت تبدیل کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، توالت ساخته شده توسط چو جائه وان استاد مهندسی محیط زیست در دانشگاه اولسان کره جنوبی می‌تواند مدفوع کاربران را به […]

یک دانشمند اهل کره جنوبی در دانشگاه این کشور توالتی سازگار با محیط زیست ساخته است که در لحظه می‌تواند فضولات را به سوخت تبدیل کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، توالت ساخته شده توسط چو جائه وان استاد مهندسی محیط زیست در دانشگاه اولسان کره جنوبی می‌تواند مدفوع کاربران را به بیوگاز و کود تبدیل کند. این توالت با محیط زیست سازگار بوده و برای تبدیل به یک آزمایشگاه مجهز متصل است.

نام این توالت BeeVi  ایت که ار دو نام زنیور و چشم انداز ساخته شده. در آن با استفاده از پمپ خلا مدفوع کاربران به مخزن زیرزمینی ارسال می شود و به این ترتیب در مصرف آب نیز صرفه جویی خواهد شد. در این مخزن با استفاده از میکروارگانیسم ها فضولات به متان تبدیل می شوند که این مورد نیز به عنوان انرژی برای ساختمان استفاده خواهد شد. استفاده کنندگان از توالت می توانند یک ارز دیجیتال به نام Ggool دریافت کنند.

استفاده کنندگان از این توالت در روز می‌توانند از طریق پول‌های دریافتی مبلغ کتاب و فنجان قهوه در کافه دانشگاه را پرداخت کنند. چو چند سال پیش نیز نسخه قدیمی تر از این توالت را ساخته بود که می‌توانست از فضولات برای تولید کمپوست و سوخت استفاده کند. به گفته وی مدفوع هر فرد در روز می‌تواند به ۵۰ لیتر گاز متان تبدیل شود که از آن برای تولید نیم کیلو وات ساعت برق استفاده خواهد شد. این میزان از برق تولیدی می تواند برق مصرفی ماشین ظرفشویی برای یک دور شست و شو در حالت صرفه جویی را تامین کند.

به دلیل استفاده از ارزهای دیجیتال بسیاری از دانشجویان در این پروژه مشارکت داشتند. ارزهای دریافتی توسط آنها می‌تواند در خرید کالاها در دانشکده از قهوه تا رشته و میوه و کتاب را تامین کند. برای پرداخت هزینه این دانشجویان با استفاده از اسکن کد QR مبالغ مورد نظر پرداخت خواهد شد.

تبلیغات :

buy Neuralink