شرکت تکنو اولین لنز ماکرو تلسکوپی ساخته شده در جهان را معرفی کرد

اولین لنز ماکرو تلسکوپی دنیا توسط شرکت Tecno برای گوشی‌های هوشمند رونمایی شد. این لنز با قابلیت زوم اپتیکال ۵ برابری علاوه بر افزایش کیفیت تصاویر ماکرو تجربه عکاسی کاربران را نیز به شدت افزایش خواهد داد. به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، لنز ساخته شده جدید با طراحی منحصر به فرد خود بدون نیاز […]

اولین لنز ماکرو تلسکوپی دنیا توسط شرکت Tecno برای گوشی‌های هوشمند رونمایی شد. این لنز با قابلیت زوم اپتیکال ۵ برابری علاوه بر افزایش کیفیت تصاویر ماکرو تجربه عکاسی کاربران را نیز به شدت افزایش خواهد داد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، لنز ساخته شده جدید با طراحی منحصر به فرد خود بدون نیاز به نزدیک شدن به سوژه در حالی که از بدنه خارج می شود امکان گرفتن عکس را به کاربر میدهد. به گفته شرکت تکنو این لنز با پشتیبانی از زوم اپتیکال ۵ برابری می تواند تصاویری همانند تصاویر دوربین گوشی های هوشمند ارائه کند. این در حالی است که لنزهای ماکرو فعلی توانایی ارائه چنین تصویری نداشته و برای اولین بار این فناوری در لنزهای ماکرو استفاده شده است.

 در این لنز از دریچه های دیافراگم بزرگتر استفاده شده که امکان عکسبرداری بهتر را نیز فراهم می کند. طراحی آن بسیار فشرده و جمع و جور است به طوری که نیاز به فضای زیادی درون دستگاه نخواهد داشت.

زمان عرضه لنز ماکروی تلسکوپی و دیگر مشخصات فنی آن مشخص نشده است و همچنین مشخص نیست اولین بار قرار است در چه گوشی ای از آن استفاده شود. اما به نظر می رسد در سال جاری میلادی نمونه های مصرفی آن در بازار وجود داشته باشد. در حال حاضر تمامی لنزهای ماکرو موجود در بازار موبایل برای افزایش لنز های دوربین پنل پشتی گوشی ها بوده به طوری که نتوانسته کاربرد خاصی داشته باشد. با توجه به اینکه لنز ساخته شده توسط شرکت تکنو قابلیت های بیشتری دارد، ممکن است در آینده برای کاربران کاربرد بیشتری داشته باشد.

تبلیغات :

buy Neuralink