مدیر تلگرام ادعای انتقال سرورهایش به ایران را رد کرد

مدیر تلگرام ادعای انتقال سرورهایش به ایران را رد کرد اخیرا خبرهایی مبنی بر لزوم انتقال سرور تلگرام به ایران منتشر شده است، اما جالب اینجاست که مدیر این پیام‌رسان هنوز از چنین خبرهایی اطلاع ندارد. فریدون قاسم‌زاده، مدیرعامل افرانت، متولی اولین دیتاسنتر ابری بخش خصوصی در ایران، نیز بیان کرده بود: تلگرام موظف شده […]

مدیر تلگرام ادعای انتقال سرورهایش به ایران را رد کرد

اخیرا خبرهایی مبنی بر لزوم انتقال سرور تلگرام به ایران منتشر شده است، اما جالب اینجاست که مدیر این پیام‌رسان هنوز از چنین خبرهایی اطلاع ندارد.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

فریدون قاسم‌زاده، مدیرعامل افرانت، متولی اولین دیتاسنتر ابری بخش خصوصی در ایران، نیز بیان کرده بود: تلگرام موظف شده تا پایان سال سرورهایش را به داخل ایران بیاورد در غیر این صورت خدمات‌دهی آن متوقف می‌شود. یکی از شرکت‌هایی که از آن برای موجودی ظرفیت استعلام شده، ما بودیم.

وی به صراحت گفت که ما با تلگرام هیچ مذاکره‌ای نداشته‌ایم اما دولت ایران چند شرکت از جمله افرانت را برای میزبانی انتقال سرورهای تلگرام به ایران تعیین کرده است.

قابلیت اسپویلر در تلگرام امکان مخفی سازی محتوای پیام ها را امکان پذیر می کند

اما چند روز پیش پاول دروف، مدیر تلگرام، در توئیتر در پاسخ به سوال یکی از کاربران ایرانی در مورد انتقال سرورهایشان به ایران، گفته بود: نمی‌دانم این اخبار از کجا نشأت می‌گیرد.

همچنین در خصوص شرکت افرانت نیز گفته است: اصلا هیچ شناختی از افرانت ندارم.