تازه های تکنولوژی

آزمایش امکان ارسال پیامک از طریق صدا در گوشی های گوگل

گوگل به دنبال استفاده از فناوری تشخیص صدا و ارسال پیام از طریق آن می باشد. در این رابطه تست هایی انجام شده اند که عکس های آن ها در اختیار افراد قرار داده شده است. بر طبق این عکس ها، کابران شاهد این نکته می باشند که در حالت قفل گوشی می شود از طریق صدا اقدام به ارسال پیام کوتاه کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، پیش از این نیز گوگل به دنبال توسعه این قابلیت بود چرا که استفاده از تلفن های هوشمند از طریق فرامین صوتی چیزی است که امروزه همه کمپانی ها و کاربران به دنبال آن هستند. اما بحث توجه به امنیت در ارسال پیام ها چیزی بوده که تا کنون این اقدام را عقب انداخته است. به تازگی گوگل برای این مشکل نیز راهکاری پیدا کرده است، بر این اساس پس از تایید پیام تایپ شده از طریق کاربر و پس از آن که گیرنده ای برای آن انتخاب شد؛ کاربر باید قفل گوشی خود را از طریق رمزی که برای آن انتخاب کرده است و یا اثرانگشت باز کند.

باید توجه داشت که این قابلیت تا به امروز تنها بر روی گوشی پیکسل 3 گوگل که به اندروید 9 پای مجهز است امتحان شده و بر روی گوشی های دیگر از قبیل پیکسل 2 ایکس ال که از اندروید Q استفاده می کند تست نشده است. هنوز دقیقا مشخص نیست که گوگل تنها این تست را به منظور کسب اطمینان از گوشی های خود انجام داده و یا می خواهد تا آن را در بازار توسعه دهد اما صحبت هایی از گوشه و کنار به گوش می رسد مبنی بر آنکه احتمالا در صورت توسعه این فناوری، تمامی گوشی های اندرویدی امکان استفاده از آن را داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن