هوش مصنوعی ویدیوساز پیشرفته Veo گوگل رونمایی شد

گوگل در جریان شب گذشته رویداد  Google I/O 24 هوش مصنوعی جدید خود به نام Veo را معرفی کرده است. این هوش مصنوعی قادر است ویدیوهایی با رزولوشن 1080p بسازد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، رویداد شب گذشته Google I/O 24 گوگل همراه با معرفی هوش مصنوعی جدید این شرکت با نام […]

گوگل در جریان شب گذشته رویداد  Google I/O 24 هوش مصنوعی جدید خود به نام Veo را معرفی کرده است. این هوش مصنوعی قادر است ویدیوهایی با رزولوشن 1080p بسازد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، رویداد شب گذشته Google I/O 24 گوگل همراه با معرفی هوش مصنوعی جدید این شرکت با نام Veo بوده است. این هوش مصنوعی پیشرفته می تواند به کاربران در ساخت ویدیوهای فول اچ دی بر اساس پرامپت متنی کمک می کند. همچنین امکان تغییر آن با استفاده از دستورات متنی کاربران وجود دارد. این هوش مصنوعی می تواند رقیبی برای هوش مصنوعی Sora مربوط به شرکت OpenAl در نظر گرفته شود.

گوگل تصاویری را در این رویداد به نمایش گذاشت که نشان می‌دهد این هوش مصنوعی Veo می‌تواند در ساخت ویدیو عملکرد خارق‌العاده‌ای را ارائه کند. طبق ادعای گوگل هوش مصنوعی ساخت ویدیو جدید این شرکت با درک پیشرفته‌ای از زبان و مفاهیم بصری عرضه خواهد شد و می‌تواند هر ویدیویی را که کاربر در ذهن دارد بسازد. همچنین ویدیوهای تولید شده امکان نمایش تکنیک های مفهوم‌های سینمایی و بصری از قبیل تایم لپس را نیز خواهند داشت. ادای گوگل هوش مصنوعی وئو دنیای فیزیکی و واقعی را بسیار بهتر از مدل‌های قبلی شبیه‌سازی کرده و در آن ارائه فیلم‌ها با کیفیت به بالا انجام خواهد شد. گوگل از امروز این هوش مصنوعی را در بخش ویدیو VideoFX در اختیار سازندگان قرار خواهد داد. همچنین در آینده نزدیک این هوش مصنوعی به سایر محصولات و همچنین  YouTube Shorts اضافه خواهد شد.

در صورتی که این هوش مصنوعی به بخش‌هایی از یوتیوب اضافه شود احتمالاً برتری‌هایی را برای یوتیوب و کاربران آن ایجاد خواهد کرد. گوگل در مراسم شب گذشته از ترکیب هوش مصنوعی جمینای با موتور جستجوی این شرکت و همچنین مدل جدید از هوش مصنوعی LearnLM برای یادگیری بهتر رونمایی کرده است.