اخبار داخلیاطلاع رسانیویژه

علت سقوط ماهواره ظفر از زبان وزیر ارتباطات

آذری جهرمی در مصاحبه ای علت سقوط ماهواره ظفر را نرسیدن به مدار معرفی کرد و گفت ماهواره بر سیمرغ نتواست سرعت 7400 کیلومتر بر ساعت را برای قرار گرفتن در مدار داشته باشد. پرتاب ماهواره به درستی انجام شد اما ماهواره بر نتوانست به سرعت مورد نظر برسد و همین امر باعث شد تا ماهواره در مدار قرار نگرفته و سقوط کند.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تک‌نیوز، ماهواره ظفر که دیروز از پایگاه فضایی امام خمینی سمنان به فضا پرتاب شد، به علت نرسیدن ماهواره بر به سرعت مورد نظر و تزریق ماهواهر برای رسیدن به مدار سقوط کرد. در این پرتاب از ثانیه 400 به بعد ماهواره بر با افت سرعت مواجه شد و سرعت آن تنها به 6500 کیلومتر بر ساعت رسید. ماهواره های ظفر 1 و 2 به شکل مشابه ساخته شده اند و ظفر 2 قرار است در خرداد سال آینده پرتاب شود.

ماهواره ظفر پس از این اتفاق به اقیانوس هند سقوط کرده است. البته برخی افراد در منطقه‌ی سرجنگل و چاه‌احمد در حومه‌ی زاهدان از صداهای مکرر و روشن شدن آسمان در آن منطقه خبر داده اند که احتمال می رود مربوط به قطعات جدا شده این ماهواره باشد. این منطقه فاقد سکنه است و امکان خطر برای شهروندان این منطقه وجود ندارد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن