دولت چین روی یک هوش مصنوعی پیشرفته برای نظارت بر ذهن کار می کند

گزارش های جدید نشان می‌دهد چین با هدف نظارت بر ذهن افراد در حال اجرای یک هوش مصنوعی پیشرفته است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان چینی مدعی شدند یک هوش مصنوعی پیشرفته توسعه داده اند که از طریق امواج مغزی و حالات چهره می تواند اندیشه و درک سیاسی ذهن افراد […]

گزارش های جدید نشان می‌دهد چین با هدف نظارت بر ذهن افراد در حال اجرای یک هوش مصنوعی پیشرفته است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان چینی مدعی شدند یک هوش مصنوعی پیشرفته توسعه داده اند که از طریق امواج مغزی و حالات چهره می تواند اندیشه و درک سیاسی ذهن افراد را بخواند. آنها قصد دارند از این هوش مصنوعی برای نظارت بر ذهن مقامات حزب کمونیسم و ارزیابی وفاداری آنها استفاده کنند. در سالهای اخیر فناوری هایی مانند یادگیری ماشینی، تشخیص چهره و هوش مصنوعی در پلیس چین به شدت مورد استفاده قرار گرفته است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

هوش مصنوعی مورد نظر می تواند حالات چهره امواج مغزی اعضای حزب کمونیست را بررسی کند تا بتواند میزان پذیرش آموزش فکری در آنها را بسنجد. به گفته دیدی تانگ خبرنگار تایمز در پکن مقاله ای در مورد این فناوری در اول ژانویه منتشر شد. اما در مدت کوتاهی این مقاله حذف شد. در این مقاله به طور کامل در مورد نحوه کار این سیستم توضیح داده شده بود به طوری که علاوه بر مشخص کردن نحوه پذیرش اندیشه ها و آموزش های سیاسی این سیستم می‌توان داده های واقعی را برای آموزش فکری و سیاسی نیز فراهم کند. ویدئوی منتشر شده همراه با مقاله که اکنون حذف شده است نیز در مورد اجرای این فناوری روی یک محقق با استفاده از فناوری خواندن امواج مغزی بوده است.

محققان به دنبال سیستم پیش بینی موفقیت استارتاپ ها با کمک هوش مصنوعی هستند

دولت چین پیش از این نیز از چنین سیستم هایی برای خواندن امواج مغزی افراد استفاده کرد این کشور در سال ۲۰۱۸ از فناوری اسکن مغز برای کارگران کارخانه در هانگژو گزارش هایی را منتشر کرده بود. در آن زمان برای ارزیابی احساسات کارگرها و همچنین تشخیص احساساتی مانند افسردگی، اضطراب یا خشم از الگوریتم های هوش مصنوعی استفاده شده بود.