اخبار داخلیدستاوردهاویژه

ظرفیت هسته شبکه ملی اطلاعات در دولت دوازدهم به 18 هزار گیگابیت بر ثانیه رسید

وزیر ارتباطات در جلسه دوره ای شورای معاونان گزارشی از عملکرد دوره ای این وزارتخانه ارائه داده است. در این گزارش آمده ظرفیت هسته شبکه ملی اطلاعات در دوره های دولت یازدهم و دوازدهم بطور چشمگیری افزایش داشته است.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی و فناوری تکنا، آذری جهرمی در جلسه شورای معاونان دولت گزارش دوره ای عملکرد وزارت ارتباطات را ارائه داده است. وزیر ارتباطات در این گزارش از اقدامات دولت دوره های یازدهم و دوازدهم در  تشکیل شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: در این دوره رئیس جمهوری برای این موضوع اهمیت زیادی قائل شدند بطوریکه  هسته شبکه ملی اطلاعات از 680 گیگابیت بر ثانیه در دوره های قبل به 18 هزار گیگابیت در ثانیه در زمان حال افزایش داشته است.   این افزایش رونق در شبکه ملی اطلاعات کمک بسیاری کرد تا در دوران شیوع کرونا بانکداری الکترونیک و خرید و فروش های آنلاین و همچنین سلامت الکترونیک با مشکل مواجه نشود.

افزایش ظرفیت هسته‌ی شبکه‌ی ملی اطلاعات می تواند کمک بزرگی به رونق اقتصاد دیجیتال کند. وزیر ارتباطات در ویدئو کنفرانس برگزار شده به مناسبت روز جهانی ارتباطات که هفته پیش برگزار شد، اعلام کرد این وزارتخانه طرح هر ایرانی یک وزارتخانه را در دستور کار خود دارد. با فعال شدن این تعداد سرویس تلویزیون اینترنتی تعداد خانوارهای استفاده کننده از این سرویس به 5 میلیون خواهد رسید.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا