تتوی الکترونیکی می تواند میزان استرس را از طریق کف دست اندازه گیری کند

پژوهشگران برای اندازه گیری میزان استرس افراد از یک تتوی الکترونیکی رونمایی کردند که می تواند سطح استرس افراد را اندازه گیری کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کف دست حاوی اطلاعات بسیاری در مورد وضعیت عاطفی فرد است. در صورت بروز هیجان یا عصبانیت کف دست ها خیس می شوند. به […]

sadmayeh-ad  

پژوهشگران برای اندازه گیری میزان استرس افراد از یک تتوی الکترونیکی رونمایی کردند که می تواند سطح استرس افراد را اندازه گیری کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کف دست حاوی اطلاعات بسیاری در مورد وضعیت عاطفی فرد است. در صورت بروز هیجان یا عصبانیت کف دست ها خیس می شوند. به همین دلیل واکنش های این چنینی برای اندازه گیری میزان استرس یا کمک به افراد دارای مشکلات روانی استفاده میشود.

پژوهشگران دانشگاه تگزاس از نوعی فناوری جدید با نام تتوی الکترونیکی را رونمایی کردند که می تواند فعالیت های اکترودرمال فرد را زیر نظر بگیرد. این دستگاه بر مبنای گرافین توسعه داده شده است و بصورت نامرئی به کف دست می چسبد.

نانشو لو، سرپرست این پژوهش می گوید: این تتو بطور کامل و بی نقص توسعه داده شده و افرادی که از آن استفاده می کنند گاهی فراموش می کنند چنین دستگاهی به آنها متصل است. گرافین به دلیل نازک و کم حجم بودن می تواند پتانسیل الکتریکی بدن انسان را اندازه گیری کند و به همین دلیل می تواند در بررسی های دقیق مورد استفاده قرار بگیرد. داده های اندازه گیری شده توسط این تتو به یک مدار سخت منتقل میشود که یک ساعت هوشمند در محیط خارج است.

این تتو از یک نوار مارپیچ و دولایه گرافین بهمراه یک لایه طلا ساخته شده است. دستگاههای نظارت کنونی نیز بسیار حجیم بودن و امکان دارد از محل نصب جدا شوند. به گفته او در طراحی این حسگر از. متاورس واقعیت مجازی نیز الهام گرفته شده است.

تبلیغات :

buy Neuralink