اولین عینک AR متا در سال ۲۰۲۴ رونمایی خواهد شد

خبرهای جدید از متا نشان می دهد عینک واقعیت افزوده این شرکت احتمالاً تا سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه خواهد شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اخیراً گزارشی در رابطه با فعالیت متا روی عینک واقعیت افزوده منتشر شده که نشان می دهد این شرکت برای توسعه عینک های خود تا کنون […]

خبرهای جدید از متا نشان می دهد عینک واقعیت افزوده این شرکت احتمالاً تا سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه خواهد شد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اخیراً گزارشی در رابطه با فعالیت متا روی عینک واقعیت افزوده منتشر شده که نشان می دهد این شرکت برای توسعه عینک های خود تا کنون میلیاردها دلار هزینه کرده است. این محصول برای متاورس یک چشم انداز مهم محسوب می شود. طبق گزارش منتشر شده در وبسایت cnet عینک واقعیت افزوده متا سال ۲۰۲۴ روانه بازار خواهد شد و طرح‌های پیشرفته‌تر آن نیز طی سال‌های 2026 و 2028 ارائه می‌شوند. نام این عینک واقعیت افزوده Project Nazare خواهد بود و احتمالاً نسبت به هدست متا به نام culus Quest 2 VR با قیمت ۲۹۹ دلار گران تر خواهد بود.

مارک زاکربرگ پیش از این عینک های AR را یکی از چشم اندازهای مهم برای حرکت این شرکت به سوی متاورس اعلام کرده بود. طبق گزارش‌های منتشر شده با استفاده از عینک واقعیت افزوده امکان تعامل با هولوگرام های کاربران وجود خواهد داشت. علاوه بر آن می‌تواند بدون استفاده از گوشی هوشمند نیز مورد استفاده باشد. این در حالی است که مایکروسافت و کوالکام نیز برای ساخت تراشه های جدید عینک های واقعیت افزوده همکاری‌هایی را آغاز کرده اند. اولین عینک هوشمند متا سال گذشته به نام Ray-Ban Stories معرفی شده بود.

پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

تبلیغ در گوگل

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال