علمیفضا و نجوم

اولین پرتاب فضاپیمای سرنشین دار اسپیس ایکس در وضعیت شیوع کرونا

ناسا اولین فضاپیمای خصوصی سرنشین دار را در ماه آینده میلادی به فضا ارسال خواهد کرد. این پرتاب همزمان با گسترش ویروس کرونا و رعایت قوانین فاصله اجتماعی صورت خواهد گرفت.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از New Scientist، ناسا برای اولین بار فضانوردان خود را بوسیله یک فضاپیمای تجاری به فضا ارسال خواهد کرد. فضاپیمای دراگون در تاریخ 27 مه ( 7 خرداد) بطور آزمایشی به فضا پرتاب خواهد شد. این در حالیست که ناسا به خاطر شیوع کرونا تمهیدات خاصی را برای اتاق های کنترل خود درنظر گرفته است. در کنفرانسی که به همین منظور و با حضور نمایندگان ناسا و اسپیس ایکس برگزار شد، جزئیات ارسال فضانوردان ناسا با یک فضاپیمای تجاری توضیح داده شد.

داگلاس هرلی و رابرت بنکن دو فضانوردی هستند که برای این سفر آموزش های لازم را دریافت کرده اند. با این وجود در مورد خطرات این سفر هشدارهایی داده شده است. زیرا این اولین بار است که این فضاپیما یک سرنشین را با خود حمل می کند. در قسمت پشتیبانی نیز میزها طوری ساماندهی شده اند تا فاصله مناسبی از هم داشته باشند و افراد در اتاقک های کنترل بتوانند با رعایت فاصله اجتماعی مناسب این ماموریت را پشتیبانی کنند. مدیر ناسا نیز از مردم خواسته است تا به جای حضور در پایگاه فضایی کندی این ماموریت را بطور زنده از خانه هایشان تماشا کنند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا