تاکسی پرنده کاملاً شبیه به پلیکان با قابلیت پرواز عمودی ساخته شد

یک شرکت آفریقایی برای ساخت تاکسی پرنده از طراحی شبیه به پرنده پلیکان استفاده کرده به طوری که همانند پرندگان نیز می تواند به طور عمودی از زمین بلند شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پیش از این کلیه تاکسی های هوایی ساخته شده حتی به شکل پرنده با استفاده از فناوری […]

یک شرکت آفریقایی برای ساخت تاکسی پرنده از طراحی شبیه به پرنده پلیکان استفاده کرده به طوری که همانند پرندگان نیز می تواند به طور عمودی از زمین بلند شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پیش از این کلیه تاکسی های هوایی ساخته شده حتی به شکل پرنده با استفاده از فناوری های پیشرانه، استقامت پرواز و سرعت زیاد شباهتی به یک پرنده نداشتند. اکنون شرکت فراستیل یک تاکسی پرنده رونمایی کرده است که شباهت بسیار زیادی به پلیکان دارد.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

مهندسان این شرکت فناوری مربوط به آن را با یک طراحی منحصر به فرد انجام دادند. علاوه بر پاها و بال های منحصر به فرد این تاکسی، دم و پایه های مخصوص فرود و حتی ایستادن این تاکسی نیز کاملاً شبیه پرندگان است. در هر صورت استفاده از مفاهیم طبیعت برای تولید نمونه‌های اولیه این چنینی نیاز به حل مشکلات فراوان دارد.

با توجه به وضعیت تکامل باتری ها برای تامین نیرو این شرکت در طراحی آیرودینامیکی از طرح جدیدی به نام ماکروبات استفاده کرده است. در ماکروبات هنگام برخاستن از زمین از پاها استفاده می‌شود تا کابین سرنشینان به عقب متمایل شود و بال ها بتوانند شکل متفاوتی به خود بگیرند. در این هنگام با کمک سیستم پیشرانه نیروی بالابر فراهم شده و امکان برخاستن به صورت تقریبا عمود پرواز فراهم میشود. این تاکسی پرنده علاوه بر فرد داخل کابین امکان کنترل از راه دور را نیز دارد.