اطلاعات بیش از یک و نیم میلیارد کاربر فیسبوک در یک فروم هکری به فروش گذاشته شد

احتمالا اطلاعات شخصی مربوط به یک و نیم میلیون کاربر فیسبوک از سراسر جهان به فروش گذاشته شده است. این اطلاعات شامل نام، ایمیل، موقعیت، شماره و جنسیت افراد خواهد بود که در صورت صحت این موضوع می تواند برای این کاربران و امنیت آنها دردسرساز شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، […]

احتمالا اطلاعات شخصی مربوط به یک و نیم میلیون کاربر فیسبوک از سراسر جهان به فروش گذاشته شده است. این اطلاعات شامل نام، ایمیل، موقعیت، شماره و جنسیت افراد خواهد بود که در صورت صحت این موضوع می تواند برای این کاربران و امنیت آنها دردسرساز شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک کاربر فرومهای هکری محبوب در پستی مدعی شد داده‌های شخصی بیش از یک و نیم میلیون کاربر فیسبوک را در اختیار دارد. طبق ادعای وبسایت Privacy Affairs، این کاربر ادعایی را مطرح کرده و گفته این داده ها را در همین فروم برای فروش قرار داده است. خریداران می‌توانند با پرداخت ۵ هزار دلار داده های یک میلیون کاربر فیسبوک را در اختیار بگیرند.

 این داده ها شامل نام، ایمیل، مکان، شماره تلفن، جنسیت و یوزر آیدی کاربران است. همچنین در این فروم نمونه هایی ارائه شده که احتمال واقعی بودن این داده ها را به شدت افزایش می دهد. علاوه بر آن با مقایسه نشت های دیتابیس فیسبوک مشخص شد این داده ها یکتا بوده و پیش از این در این فروم برای فروش گذاشته نشده بود.

این کاربر و فروشنده این داده ‌ها اعلام کرد با همکاری گروهی از هکرها وجود چهارسال در این زمینه فعالیت داشته و تاکنون اطلاعات به دست آمده را به ۱۸ هزار مشتری فروخته شد. همچنین این فرد روش به دست آوردن داده ها را از طریق اسکرپینگ اعلام کرده و گفته حساب کاربران را هک نکرده است. این داده ها در صورت قرارگیری در اختیار مجرمان سایبری می تواند برای کاربران دردسرهای زیادی را ایجاد کند. این خبر در حالی منتشر شد که فیسبوک و دو سرویس محبوب دیگر در روز گذشته برای چندین ساعت از دسترس خارج شده بودند.

تبلیغات :

buy Neuralink