اینستاگرام الگوریتم فیس‌بوک مانند فید تصاویر را ارائه داد

اینستاگرام که در چندماه گذشته تغییرات زیادی را به خود دیده حالا الگوریتم نشان دادن تصاویر را به کاربران خود عوض کرده است. اینستاگرام در فروردین ماه اعلام کرد که قصد دارد فید تصاویر را همانند توئیتر و فیس‌بوک به کاربران خود نشان دهد تا دیگر الگوریتمی که بر حسب زمان منتشر شدن تصاویر و […]

اینستاگرام که در چندماه گذشته تغییرات زیادی را به خود دیده حالا الگوریتم نشان دادن تصاویر را به کاربران خود عوض کرده است. اینستاگرام در فروردین ماه اعلام کرد که قصد دارد فید تصاویر را همانند توئیتر و فیس‌بوک به کاربران خود نشان دهد تا دیگر الگوریتمی که بر حسب زمان منتشر شدن تصاویر و ویدئو‌ها به صورت برعکس بود از کار بیفتد و الگوریتمی همانند فیس‌بوک در این شبکه اجتماعی به کار گرفته شود. بعد از منتشر شدن این خبر در فروردین، دیگر خبر جدیدی در این خصوص منتشر نشد تا اینکه امروز اینستاگرام اعلام کرد این الگوریتم جدید به زودی کار خود را شروع خواهد کرد.

اینستاگرام بارها و بارها قبلا اعلام کرده که الگوریتمی زمانی این شبکه‌ی اجتماعی باعث شده تا کاربران حدود 70 درصد از پست‌های منتشر شده را نبینند و یا اینکه پست‌های بی‌ربط زیادی به کاربران نشان داده شود. بنابراین اکثر کاربران، پست‌هایی که مربوط به دوستان واقعی‌شان بوده و یا پست‌های مربوط به کسانی که واقعا اهمیت می‌دهند را از دست می‌دهند. به‌هر‌حال الگوریتم فیس‌بوک مانند اینستاگرام شاید از نظر بسیاری خوشایند نیاید اما طبیعتا همکاری فیس‌بوک و اینستاگرام، تاثیر خود را بر روی هر دو شبکه‌ی اجتماعی گذاشته است.

کاربران ساکن روسیه در دسترسی به توئیتر با محدودیت مواجه هستند

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

برای شمایی که با الگوریتم فیس‌بوک آشنا نیستید، باید بگوییم که این الگوریتم تصاویر و ویدئو‌ها را براساس پست‌هایی که در گذشته لایک کرده‌اید نشان می‌دهد و شما با لایک‌ کردن تصاویر، در آینده از همان حساب کاربری تصاویر بیشتری را خواهید دید. انتظار می‌رود اینستاگرام با به‌روزرسانی جدیدی که در این ماه منتشر می‌کند، الگوریتم فیس‌بوک مانند خود را برای فید تصاویر ارائه کند.