تازه های تکنولوژی

پچ هوشمند محقق ایرانی میتواند با تحلیل عرق ابتلا به کرونا را تشخیص دهد

محقق ایرانی با توسعه یک پچ تحلیل کننده عرق توانست به نوعی کیت تشخیص کرونا دست یابد. روزبه غفاری، موسس شرکت بیوالکترونیکی سازنده پچ های هوشمند وابسته به دانشگاه نورث می باشد.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تکنا و به نقل از Digital Trends، روزبه غفاری، محقق ایرانی و بنیانگذار موسسه Epicore Biosystems پچ های هوشمند و مخصوص آنالیز عرق را برای شناسایی علائم ابتلا به ویروس کووید 19 به کار گرفته است. این موسسه که با کمک مؤسسه بیوالکترونیک آزمایشگاه کوئری سیمپسون و آزمایشگاه پروفسور جان راجرز آغاز به کار کرده، در زمینه تولید پچ های هوشمند برای آنالیز عرق ورزشکاران فعالیت داشته است.

پچ های هوشمند و پوشیدنی این موسسه علاوه بر بررسی عرق ورزشکاران، دارای نسخه بلوتوثی است که به بدن کارگران ساختمانی و سایر مشاغل سخت متصل و نشانگرهای زیستی در آنها بررسی می شود. نسخه های مختلف این پچ می تواند کاربرهای پزشکی نیز داشته باشد. روزبه غفاری در این زمینه می گوید: ما توانستیم با کمک سایر موسسات پچ های ارزیابی تعریق برای بررسی عملکرد برخی علائم زیستی بدن مانند کورتیزول و سیتوکین‌ها که با استرس و سیستم ایمنی بدن ارتباط مستقیم دارند، تهیه کنیم. این اطلاعات ارزشمند در مورد فیزیولوژی بدن مانند کم آبی و میزان استرس توسط یک برنامهه روی تلفن های همراه قابل مشاهده بوده و کاربر می تواند با مشاهده آن به تغییر رژیم غذایی و یا شناسایی عوامل ایجاد استرس بپردازد.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سایت خیلی خوبی دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا