آیفون ۱۴ نیز از درگاه فیزیکی سیم‌کارت پشتیبانی نخواهد کرد

پیش از این گزارش هایی مبنی بر حذف درگاه سیم کارت در آیفون ۱۵ پرو منتشر شده بود. اکنون طی شایعه های دیگری گفته می شود این درگاه در خانواده آیفون ۱۴ نیز حذف شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، وبسایت برزیلی به نام Blog do iPhone  گزارشی را منتشر کرده […]

پیش از این گزارش هایی مبنی بر حذف درگاه سیم کارت در آیفون ۱۵ پرو منتشر شده بود. اکنون طی شایعه های دیگری گفته می شود این درگاه در خانواده آیفون ۱۴ نیز حذف شده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، وبسایت برزیلی به نام Blog do iPhone  گزارشی را منتشر کرده بود که در آن از حذف درگاه فیزیکی سیم کارت در مدل های پرو آیفون ۱۵ خبر می داد. اکنون نیز گزارشاتی در این مورد منتشر شده که نشان می دهد احتمالاً اپل برای حذف این درگاه در بازه زمانی زودتری اقدام خواهد کرد.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

 اسناد موجود نیز از تلاش این غول دنیای فناوری نسبت به حذف این درگاه حکایت دارند. یک منبع ناشناس اعلام کرد اپل به اپراتورهای ایالات متحده اعلام کرده تا سپتامبر ۲۰۲۲ بتوانند سیم کارت های الکترونیکی را برای راه اندازی گوشی های هوشمند تدارک ببینند. این منابع اسنادی را نیز منتشر کردند که نشان می دهد در چهارچوب زمانی گفته شده احتمالا این تغییرات انجام خواهد گرفت. در این گزارش اعلام شد احتمالاً برخی مدل‌های منتخب آیفون ۱۳ در سه ماهه دوم سال جدید بدون سیم کارت نانو خواهند بود که همان گذر از فرایند استفاده از سیم کارت های الکترونیکی است.

احتمالا آیفون 14 و اپل واچ به قابلیت ماهواره ای مجهز می شوند

eSIM یا همان سیم کارت دیجیتالی بدون نیاز به سیم کارت فیزیکی به کاربران امکان می‌دهد تا از شبکه‌های ارتباطی در گوشی هوشمند خود استفاده کنند. البته این سرویس در کشورهای مختلف فعال نیست و آیفون‌های دارای درگاه سیم کارت برای بازار کشورهای مختلف همچنان تولید خواهند شد.