کهکشان راه شیری همنوع خواری یک کهکشان دیگر را آغاز کرد

پیش از این دانشمندان از نوع کهکشان شیری به عنوان یک همنوع خوار نامبرده بودند. اکنون نیز گروهی از ستاره شناسان دانشگاه بولونیا اسنادی را دریافت کردند که نشان می دهد کهکشان همسایه راه شیری نیز یک ابر ماژولانی بزرگ و از نوع همنوع خوار است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کهکشان […]

پیش از این دانشمندان از نوع کهکشان شیری به عنوان یک همنوع خوار نامبرده بودند. اکنون نیز گروهی از ستاره شناسان دانشگاه بولونیا اسنادی را دریافت کردند که نشان می دهد کهکشان همسایه راه شیری نیز یک ابر ماژولانی بزرگ و از نوع همنوع خوار است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کهکشان راه شیری حدود ۱۳.۸ میلیارد سال عمر دارد. در طول این زمان این کهکشان بارها با کهکشان های دیگر برخورد کرده است. به گفته دانشمندان کهکشان راه شیری اکنون بلعیدن یک کهکشان دیگر به نام کروی کوتوله قوس را آغاز کرده به طوری که در اطراف آن ابرهای ماژولانی بزرگ و کوچک دیده می‌شود.

آلسیو مکیارلی، از دانشگاه بولونیا می‌گوید: این ابر بزرگ در همسایه کهکشان راه شیری از ادغام آن با کهکشان دیگر در گذشته به وجود آمده است. مطالعات اخیر نیز از رشد کهکشانها و بلعیدن آنها توسط کهکشان های دیگر خبر می دهد.

کشف جدید پس از بررسی خوشه کهکشانی کروی NGC 2005  به دست آمد. این خوشه های کیهانی یکی از ۶۰ خوشه شناخته شده در ابر ماژولانی بزرگ است که پس از بررسی ستاره‌شناسان مشخص شد نسبت فراوانی مواد شیمیایی در این خوشه بسیار کمتر از دیگر خوشه ها و در ابر ماژولانی بزرگ است.

 با استفاده از شبیه سازی های انجام گرفته مشخص شد این ابر ماژولانی پیشتر کهکشان اقماری را بلعیده بود. از طرفی خوشه کهکشانی NGC 2005 کشف شده نیز بازمانده ای از کهکشان قبلی است. این خوشه کیهانی نشان از ادغام کهکشانی بزرگتر است که از طریق ترکیبات شیمیایی آن تشخیص داده شد. این داده های جدید یافته های قبلی دانشمندان را تایید می کند. به این ترتیب با استفاده از مواد شیمیایی خوشه های کیهانی کروی امکان درک تاریخچه ی کهکشان ها نیز وجود خواهد داشت. پیش از این نیز دانشمندان در سال ۲۰۱۹ اعلام کرده بودند امکان دارد کهکشان راه شیری نیز توسط کهکشان های دیگر مانند آندرومدا بلعیده شود. البته این اتفاق در آینده نزدیک نخواهد افتاد و زمان آن ممکن است حدود ۴ میلیارد سال آینده باشد.

تبلیغات :

buy Neuralink