وزیر ارتباطات وعده اینترنت پرسرعت طی سه سال آینده را داد

پس از اعلام رئیس‌جمهور برای دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت وزیر ارتباطات نیز اعلام کرد تا سه سال آینده ظرفیت شبکه زیرساخت به ۱۲۰ ترابیت بر ثانیه خواهد رسید. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در مراسم رونمایی از سه طرح ملی ارتباطی توسط وزارت ارتباطات رئیس این وزارتخانه از دستور رئیس جمهور […]

پس از اعلام رئیس‌جمهور برای دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت وزیر ارتباطات نیز اعلام کرد تا سه سال آینده ظرفیت شبکه زیرساخت به ۱۲۰ ترابیت بر ثانیه خواهد رسید.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در مراسم رونمایی از سه طرح ملی ارتباطی توسط وزارت ارتباطات رئیس این وزارتخانه از دستور رئیس جمهور در رابطه با دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت نیز صحبت شد. به گفته زارع پور تنها در صورت افزایش ظرفیت شبکه زیرساخت امکان دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت فراهم خواهد شد. به همین دلیل تا ۳ سال آینده این ظرفیت به ۱۲۰ ترابیت بر ثانیه افزایش می یابد.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

 به گفته وی بسیاری از مشکلات کنونی می‌تواند از طریق بستر فناوری اطلاعات حل شود. وی تاکید کرد ظرفیت زیرساختی کنونی خوب بوده و طی هدف گذاری آینده تا سال ۱۴۰۳ این ظرفیت به ۱۲۰ ترابیت بر ثانیه نیز افزایش خواهد یافت. در حال حاضر این ظرفیت حدود ۳۳ ترابیت بر ثانیه است. با توجه به افزایش سرعت تا چند صد مگابیت باید توسعه شبکه زیرساخت را هم انجام دهیم. وی در ادامه توضیحات بیان کرد این حجم از افزایش ظرفیت به شبکه ملی کشور برای اولین بار اتفاق می افتد و امیدواریم بتوانیم تا سال آینده این ظرفیت را تا ۲۰ ترابیت بر ثانیه افزایش دهیم.