اخبار داخلیاطلاع رسانیویژه

وزارت بهداشت اختیار تعطیلی شهرها را بر عهده گرفت

در جلسه ای که شورای امنیت ملی با حضور معاون کل وزارت بهداشت برگزار کرده است، وزارت بهداشت اختیار تعطیلی شهرها را بر عهده گرفت. بدین منظور این وزارتخانه قادر است تا اقدامات لازم را برای جلوگیری از شیوع کروناویروس ولو تعطیلی کامل شهرها باشد، انجام دهد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اعلام اینکه قرنطینه سازی شهرها روشی غیرعلمی است، گفت: تاخیر در شناسایی منشاء ویروس یک اقدام جهانی بوده و سازمان بهداشت جهانی تنها یک هفته اخیر اقدام به ارسال کیت های تشخیص این بیماری برای کشورها کرده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر در مورد اقدانات انجام گرفته توسط این وزارتخانه گفت : برای شناسایی بیماری نیاز به زمان است. قم شهری توریستی است و همین امر ممکن است موجب شکل گیری ویروس در این شهر شده باشد. تیم بررسی اپیدمیلوژی مستقر در این شهر به زودی اطلاعات جدیدی را اختیار ما قرار خواهند داد. برای جلوگیری از شیوع این ویروس کلاس های آموزشی کلیه دانشگاهها و موسسات و همچنین برنامه های هنری و سینمایی در ستان‌های تهران، قم، همدان، قزوین، البرز، اصفهان، گیلان، مازندران، گلستان و مرکزی تا پایان هفته تعطیل خواهد بود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن