مومیایی کشف شده در پرتغال قدیمی ترین مومیایی جهان محسوب می‌شود

محققان پس از کشف قدیمی ترین مومیایی در پرتغال دریافتند این مومیایی مربوط به هشت هزار سال قبل است و برخلاف انتظار به جای مصر یا شیلی در اروپا کشف شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حدود شصت سال پیش اسکلت های مدفون در قبرهای ۸ هزار ساله در جنوب پرتغال […]

محققان پس از کشف قدیمی ترین مومیایی در پرتغال دریافتند این مومیایی مربوط به هشت هزار سال قبل است و برخلاف انتظار به جای مصر یا شیلی در اروپا کشف شده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حدود شصت سال پیش اسکلت های مدفون در قبرهای ۸ هزار ساله در جنوب پرتغال کشف شد که بررسی کنونی آن توسط یک تحلیلگر نشان می دهد این مومیایی انسانی که به اروپا تعلق دارد قدیمی ترین مومیایی جهان محسوب می‌شود. این مومیایی در جریان حفاری های دهه ۱۹۶۰ کشف شد که در آن زمان حدود ۱۲ جسد باستانی در منطقه سادو ولی جنوبی پرتغال به دست آمد که یکی از آنها به صورت مومیایی بود.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

بررسی عکسهای مربوط به این مومیایی که پیش از این شواهد آن توسط یک باستان شناس پرتغالی به نام دو سانتوس که در سال ۲۰۰۱ در گذشته بود جمع آوری شد نشان می دهند در بین استخوان های کشف شده که یکی از آنها بسیار منعطف است بدن فرد یک بار از هم پاشیده و مجدداً سفت شده است. همچنین برخی استخوان های اسکلت و مفصلهای چسبیده پس از دفن هنوز در جای خود قرار دشتند. علاوه بر آن نشانه هایی از تجزیه بافت بدن در اطراف خاک جشد پیدا نشد. این نشانه ها از مومیایی شدن جسد پس از مرگ حکایت داشته است. بنظر می رسد مومیاای اخیر کشف شده در پرتغال قدیمی ترین مومیایی جهان محسوب می شود که نسب به مومیایی های کشف شده در آتاکامای شیلی حدود 1000 سال قدیمی تر است.