اخبار شرکت‌ها

ماهواره جدید اسپیس ایکس به نام SXM-8 از طریق فالکون ۹ به مدار پرتاب میشود

اسپیس ایکس ماهواره جدید خود به نام SXM-8 را از طریق موشک فالکون ۹ ساعت ۲۱ و ۲۶ دقیقه به وقت تهران امروز به مدار ارسال می کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماهواره جدید اسپیس ایکس به نامSXM-8  از سری ماهواره‌های Sirius-XM با همکاری شرکت فناوری اطلاعات Maxar به مدار ارسال خواهد شد. قرار است این ماهواره با کمک موشک فالکون ۹ امروز از پایگاه فضایی کیپ کارناوال فلوریدا انجام شود و هدف از ارسال این ماهواره نیز جایگزینی آن با ماهواره های منسوخ شده فعلی خواهد بود.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

به گفته اسپیس ایکس پخش زنده این مأموریت حدود ۱۵ دقیقه قبل از آغاز به طور مستقیم پخش خواهد شد. این  چندمین بار است که اسپیس ایکس تلاش کرده تا موشک‌های خود را بازیابی کند و از طریق آن‌ها ماهواره های دیگری را به فضا پرتاب کند. هفته گذشته نیز این شرکت یک کپسول فضایی ساخت خود را به فضا ارسال کرد و هم اکنون تجهیزات این کپسول با موفقیت به ایستگاه فضایی متصل شده است. هم اکنون موشک فالکون 9 سومین پرتاب خود را تجربه خواهد کرد.

این ماهواره از ماهواره های رادیویی محسوب می شود که محبوبیت خاصی در بین رانندگان دارد. بسیاری از شهروندان در چند سال اخیر هم زمان با خرید وسیله نقلیه یک اشتراک رایگان رادیو ماهواره‌ای نیز دریافت کرده اند. این رادیوها علاوه بر کمک به رانندگان می‌تواند به عنوان پخش کننده موسیقی نیز استفاده شود.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا