نسخه جدید کروم ۸۹ از پردازنده های قدیمی پشتیبانی نخواهد کرد

نسخه جدید کروم ۸۹ و نسخه های بعدی قابلیت پشتیبانی از پردازنده های قدیمی که امکان پشتیبانی از SSE2 را ندارند، متوقف خواهد کرد. البته این عدم پشتیبانی تنها در سیستم عامل ویندوز اتفاق خواهد افتاد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نسخه جدید کروم دیگر امکان پشتیبانی از پردازنده های با معماری […]

نسخه جدید کروم ۸۹ و نسخه های بعدی قابلیت پشتیبانی از پردازنده های قدیمی که امکان پشتیبانی از SSE2 را ندارند، متوقف خواهد کرد. البته این عدم پشتیبانی تنها در سیستم عامل ویندوز اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نسخه جدید کروم دیگر امکان پشتیبانی از پردازنده های با معماری x86 با مقدار حداقل SSE3  نخواهد بود. این تصمیم از طرف اعضای تیم توسعه موتور کرومیوم و با هدف ایجاد سیاست های جدید گرفته شده است. بدین ترتیب نسخه جدید کروم از Intel Core 2 Duo (نظیر Atom و Celeron M) پشتیبانی نخواهد کرد.

 این پردازنده ها مربوط به ماقبل سال ۲۰۰۵ بوده زیرا از آن سال به بعد پردازنده های تولید شده قابلیت پشتیبانی از SSE3 را داشتند. در ویندوز 10 نیز حداقل به پشتیبانی از  SSE2برای سازگاری با پردازنده نیاز است. کلیه کاربران کروم نسخه ۸۷ پیغامی روی صفحه مشاهده خواهند کرد که در آن از عدم پشتیبانی پردازنده های فاقد SSE3 خبر می دهد.

 این عدم پشتیبانی تنها تغییراتی را روی ویندوز به وجود خواهد آورد. زیرا پیش از این کروم OSف اندروید و مک با پردازنده هایی سازگار شدند که قابلیت پشتیبانی از استانداردهای SSE3 را دارند. با توجه به استفاده از موتور کرومیوم توسط مرورگر مایکروسافت اج احتمال می رود این مرورگر نیز تحت تاثیر عدم پشتیبانی از پردازنده های قدیمی قرار خواهد گرفت.

تبلیغات :

buy Neuralink