هوآوی می‌گوید تعداد کاربران شبکه 5G در جهان به ۱۰۰ میلیون نفر رسیده است

هواوی در یک کنفرانس آنلاین اعلام کرده استفاده از شبکه 5G در کشورهای مختلف باعث افزایش کاربران این تکنولوژی شده است. کو پینگ، مدیرعامل هواوی میگوید: اکنون فناوری ارتباطی 5G در جهان بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد. همچنین هم اکنون دو اپراتور در سراسر جهان در حال ارائه اینترنت 5G هستند. پین اضافه‌کرد شهر […]

هواوی در یک کنفرانس آنلاین اعلام کرده استفاده از شبکه 5G در کشورهای مختلف باعث افزایش کاربران این تکنولوژی شده است. کو پینگ، مدیرعامل هواوی میگوید: اکنون فناوری ارتباطی 5G در جهان بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد. همچنین هم اکنون دو اپراتور در سراسر جهان در حال ارائه اینترنت 5G هستند. پین اضافه‌کرد شهر شنژن چین احتمالاً اولین شهر کاملاً 5G در جهان خواهد بود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هواوی و ZTE بیش از دیگر شرکت ها وظیفه گسترش فناوری ارتباطی 5G در جهان را داشته اند. البته در برخی کشورها مانند آمریکا، بریتانیا، استرالیا و هند به علت ممنوعیت ورود اپراتورهای مخابراتی چینی از دیگر شرکتها استفاده شده است.

پیش از این هواوی و ZTE وظیفه برقراری اینترنت  5G در هند را بر عهده داشتند. اما برخی مشکلات مانند فشار آمریکا و همچنین شروع تنش های پکن و دهلی نو باعث شد تا هند از تصمیمات اخیر خود منصرف شود. در حال حاضر اپراتور مخابراتی هندی jio وظیفه برقراری ارتباط شبکه 5G در هند را برعهده دارد.

 در ایران نیز از اوایل مرداد ماه طی نشستی توسط هیئت دولت راه اندازی اینترنت 5G در تهران در راس کار قرار گرفت و در حال حاضر دو سایت مربوط به ساختمان مرکزی ایرانسل به صورت آزمایشی از اینترنت شبکه 5G با سرعت بیش از یک و نیم گیگابیت بر ثانیه استفاده می کنند. همچنین اپراتور هایی در ایران متعهد شدند تا سال ۱۴۰۲ حدود ۱۰ درصد از مناطق کشور را تحت پوشش اینترنت 5G قرار دهند.

تبلیغات :

buy Neuralink