اطلاع رسانی

رئیس جمهور خواستار بازنگری در مقررات استخراج رمز ارزها شد

رئیس جمهور اعلام کرد استخراج رمز ارزهای فاقد مجوز با ایجاد مشکلات بسیار در شبکه برق کشور نیازمند همکاری وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط است تا در قوانین مربوط به آن بازنگری شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت در روز گذشته به ساماندهی استخراج رمز ارزها اشاره کرد و گفته است استخراج رمز ارز و استفاده از ماینینگ بدون مجوز باعث ایجاد مشکلات در شبکه برق کشور شده بود و به همین دلیل نیاز است تا وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط با همکاری یکدیگر در قوانین مربوط به آن بازنگری داشته باشند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

رئیس‌جمهور در سخنان خود اضافه کرد استفاده از اینترنت و ارتباطات برای جامعه یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر بوده و باید اقدامات ضروری با هدف اتصال روستاهای فاقد شبکه اینترنت انجام ‌گیرد. به این ترتیب دانش آموزان نیز در این زمینه مشکلی نخواهند داشت.

بیش از این یکی از اعضای اتاق بازرگانی نیز در رابطه با موضوع عدم دخالت هیئت دولت به بخش رمز ارزها و یا عدم وجود سیاست دقیق در این زمینه گفته بود عکس آنچه که گفته شده در هیئت دولت در حال انجام است. همچنین عملکرد بانک مرکزی به عنوان یکی از نمایندگان دولت نیز به روشنی نشان دهنده آنچه که در ماه‌های گذشته عملیاتی شده به درستی قابل تشریح است.

دولت سیزدهم نیز با توجه به اشتیاق سرمایه‌گذاران تلاش دارد تا وارد مقوله رمزارز شود. بسیاری از سرمایه گذاران منتظر رگولاتوری و تصمیمات بخش رمز ارزها هستند. در هر صورت تعامل سه بخش مجلس، دولت و فعالان این بخش می‌تواند به توسعه این صنعت در کشور کمک کند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

  1. هر روز یه مزرعه ماینر کشف میشه. واقعا یعنی این دستگاهها وارد میشه و بازم میگن نمیدونستیم. پس چطوری وارد میشه

  2. مگه اینکه دولت سیزدهم کاری کنه!!

  3. امیر حسین گفت:

    الان یکساله که میگن باید قانونی باشه اما خبری نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا