تازه های تکنولوژی

ممنوعیت رمزنگاری پیام ها هدف دولت آمریکا است

دولت ترامپ به دنبال لغو رمزنگاری پیام ها به صورت دوسویه در پیامرسان ها است

رئیس جمهور آمریکا به دنبال ممنوعیت رمزنگاری دوسویه پیام رسان ها می باشد این در حالی است که با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، موضوع مطرح شده می تواند مخالفان زیادی را برانگیزد. بنابر اطلاعات به دست آمده، دولت ترامپ درحال بررسی طرحی جهت ممنوعیت End-To-End در پیامرسان ها می باشد و علت آن را نیز جلوگیری از فعالیت های تروریستی عنوان کرده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، این روش به منظور حفظ حریم خصوصی کاربران طراحی شده است و فلسفه پشت آن نیز جلوگیری از اقدامات هکرها و عدم دسترسی آن ها به پیام های خصوصی کاربران می باشد اما به تازگی اعضای شورای ملی امنیت ایالات متحده آمریکا در پی حذف این امکان از روی نرم افزارها می باشند و علت این کار را جلوگیری از حملات تروریستی و سوء استفاده های مجرمانه می دانند. با اینکه این دلیل می تواند تا حدی منطقی باشد و اهداف دولت آمریکا را برآورده سازد اما امکان دسترسی هکرها به اطلاعات خصوصی کاربران نیز روی دیگر سکه است که توانسته مخالفانی برای این طرح ایجاد کند و به همین دلیل است که هنوز در این رابطه جمع بندی نهایی میان اعضا صورت نگرفته است.

در حال حاضر اپلیکیشن هایی که از این امکان بهره می برند؛ مسنجر، واتس اپ، Allo گوگل، تلگرام و iMessage اپل هستند که مقامات بلندپایه کنگره آمریکا درصدد ممنوعیت رمزنگاری دوسویه در آن ها می باشند. با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دولت ترامپ فعلا رسیدگی به این موضوع را به تعویق انداخته است اما ممکن است در صورت فشار مقامات، او مجبور به تایید این طرح حتی بدون مطرح شدن در جلسه گروهی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن