اخبار داخلیاطلاع رسانیویژه

علت کندی اینترنت تشدید حملات به زیرساخت بوده است

هفته گذشته سجاد بنابی، نایب‌رئیس هیئت‌ مدیره‌ی شرکت ارتباطات زیرساخت با تائید حمله منع سرویس توزیع شده، از دفع کامل این حملات خبر داد. طی این حملات که مبدا آنها از شرق آسیا و آمریکای شمالی گزارش شده بود، دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت کاهش پیدا کرده بود. این حملات بطور کامل از طریق سپر دژفا و تلاش همکاران شرکت زیرساخت‌ دفع شده بود تا اینکه ریوط بار دیگر شاهد اختلالات گسترده در اینترنت بودیم.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حملات DDos علیه سرورهای ابر آروان و دو دیتاسنتر مبین نت و آسیاتک بوده و توانسته دسترسی برخی دیتاسنترها به ایران را محدود کند. شرکت پارس‌پک نیز از اختلال شبکه دیتاسنتر خبر داد و گفت : دیروز بسیاری از لینک ها با اختلال شدید مواجه بوده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات نیز با ابراز نگرانی از کاهش کیفیت اینترنت در سطح کشور گفت: ما نگرانیم که مردم این کندی اینترنت را به پای حاکمیت بگذارند. نایب‌رئیس هیئت‌مدیره‌ی شرکت ارتباطات زیرساخت نیز در توئیت اخیر خود گفته است که حملات روی سایت های ارائه دهنده خدمات داخلی انجام گرفته و ممکن است منشا حملات توسط رقبای این شرکت ها باشد. شرکت ارتباطات زیرساخت آماده کمک رسانی به سایت های آسیب دیده است.

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن