سیستم لرزش‎‌گیر سنسور به نسل بعدی آیفون اضافه خواهد شد

مینگ چی کو به عنوان پیش‌گوی بخش تکنولوژی برای نسل بعدی گوشی‌های اپل سسیستم های جدیدی را پیش بینی کرده است. پیش بینی اخیر وی در مورد گوشی های 6.7 اینچی اپل، اضافه شدن سنسور لرزشگیر به نام سنسور شیفت بوده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از ورج، […]

مینگ چی کو به عنوان پیش‌گوی بخش تکنولوژی برای نسل بعدی گوشی‌های اپل سسیستم های جدیدی را پیش بینی کرده است. پیش بینی اخیر وی در مورد گوشی های 6.7 اینچی اپل، اضافه شدن سنسور لرزشگیر به نام سنسور شیفت بوده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از ورج، گوشی های آیفون اکنون مجهز به سیستم لرزشگیر دست هستند که تنها بر روی سنسور تله فوتو و واید فعال است. به نظر می رسد اپل قصد دارد این سیستم را روی دوربین اولترا واید نیز اضافه کند. سنسور شیفت با سنسور لرزشگیر دست در نوع خود متفاوت است. در سیستم لرزشگیر دست، لنز مقابل سنسور را تکان میدهد. بدین ترتیب لرزش دست جبران خواهد شد. اما در سیستم لرزشگیر سنسور شیفت، دوربین توسط خود سنسور تکان داده میشود تا لرزش دست از بین برود.

مدل بعدی اپل، آیفون 12 پرو مکس خواهد بود. بدین ترتیب سنسور شیفت در این گوشی استفاده خواهد شد. کو دلیل استفاده از سنسور شیفت در گوشی 6.7 اینچی را وجود فضای کافی برای تعبیه این سنسور در گوشی عنوان کرده است. کو علاوه بر سنسور شیفت از سیستم لنز پریسکوپی 5 و 10 برابری  نیز پرده برداشته و استفاده از آن در یکی از گوشی های 2020 را حتمی دانست. البته این سیستم پیش از این در گوشی های هواوی P30 پرو و گلکسی S20 اولترا نیز دیده شده بود. این سیستم کمک می کند تا بزرگنمایی اپتیکال از 2 به 5 یا 10 برابر افزایش پیدا کند.

تبلیغات :

buy Neuralink