اخبار شرکت‌هاویژه

دولت آمریکا به کشورهای خواهان تجهیزات 5G کمک می کند تا از رقبای هواوی خرید کنند

یک دیپلمات برزیلی در مورد کمک دولت ایالات متحده آمریکا برای تهیه تجهیزات و تکنولوژی 5G از رقیبان هواوی افشاگری کرده است. این دیپلمات مدعی شده است که دولت آمریکا به کمپانی های برزیلی بودجه می دهد تا بتوانند از رقیبان حقوقی هواوی تجهیزات لازم را خریداری کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از gizmochina، دولت آمریکا تلاش کرده است تا به اپراتورهای مخابراتی در برزیل کمک مالی کند تا بتواند تجهیزات مورد نیاز 5G را از شرکت های رقیب هواوی و همچنین غیر چینی خریداری کنند. دولت آمریکا مدعی است که منابع چینی غیر قابل اعتماد هستند اما به طور مستقیم به نام کمپانی هواوی اشاره نکرده است. سفیر آمریکا ،تاد چپمن، در برزیل شرکت هایی مانند اریکسون، نوکیا و سامسونگ را برای خرید پیشنهاد داده است.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

کمکهای مالی آمریکا برای این کمپانی‌ها از بودجه سازمان توسعه اقتصادی بین‌المللی ایالات متحده در نظر گرفته می‌شود. با اینکه شرکت های چینی در حال حاضر به عنوان بزرگترین تامین کننده قطعات و تجهیزات مخابراتی در جهان محسوب می شوند اما هنوز دولت آمریکا این شرکت‌ها را همکارانی غیر قابل اعتماد در زمینه خرید تجهیزات 5G میداند.

 هواوی حدود ۲۰ سال است که در برزیل فعالیت دارد و بسیاری از اپراتورهای مخابراتی کشور نیز در آزمایش بسترهای پوشش تکنولوژی 5G از این کمپانی استفاده کرده اند. در حال حاضر در برزیل زیرساخت‌های مخابراتی مربوط به این فناوری انجام شده و پهنای باند سریعی نیز از سوی شرکت چینی فراهم شده است. در هر صورت آمریکا به هر فرصتی تلاش دارد تا به این غول تکنولوژی چینی فشار وارد کند. مانند تحریم های اخیر این کشور در عدم تامین چیپست هایTSMC. همین تحریم باعث شده است که بسیاری از کشورها نتوانند از هواوی برای تهیه زیرساخت‌های 5G استفاده کنند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا