پزشکی و سلامتعلمی

سازمان بهداشت جهانی از ساخت 20 نوع واکسن کرونا در جهان خبر داد

سازمان بهداشت جهانی از تلاش 20 شرکت تحقیقاتی برای تولید و عرضه واکسن کرونا در جهان خبر داده است. زمان آماده سازی این واکسن ها هنوز مشخص نشده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شیوع ویروس کرونا در جهان بسیاری از موسسات تحقیقاتی را بر آن داشته تا برای تهیه درمان آن تلاش کنند. تا کنون بسیاری از کشورها نیز از تاثی برخی درمان های کشف شده تا کنون خبر داده اند. اما تهیه واکسن بریای این ویروس زمان بیشتری را می طلبد. در حال حاضر 20 شرکت در سراسر جهان بطور همزمان در حال تهیه واکسن برای این بیماری هستند. سازمان بهداشت جهانی دو شرکت Gilead Sciences و Moderna Inc را در صف اول تولید واکسن معرفی کرده و گفته است تحقیقات آنها زودتر از بقیه به نتیجه خواهد رسید.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

دکتر ماریا ون کرخوف از سازمان بهداشت جهانی سرعت تولید واکسن برای این بیماری را خوب ارزیابی کرده است. اما تهیه واکسن برای هر نوع بیماری ای یکسال و نیم زمان نیاز دارد. دکتر ماریا اعلام کرد که علاوه بر یک ویروس خطرناک یک واکسن بد نیز میتواند به همان اندازه خطرناک باشد. در هر صورت دریافت دنباله ژنتیکی این ویروس از کشورهای درگیر این ویروس می تواند بسیار موثر باشد.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا