اخبار شرکت‌هانرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

این اپلیکیشن پسورد حساب‌های کاربری اینستاگرام را رصد کرده و به سرقت می‌برد

اینکه توسعه دهندگان برنامه‌های مختلف گوشی‌های‌هوشمند به مراتب از کاربران خود می‌خواهند که سراغ برنامه‌های شخص ثالث تولید شده نروند حتما دلیلی دارد. برای مثال توسعه‌دهندگان واتس‌اپ کاربرانی را که از این برنامه‌ها نظیر WhatsApp+ استفاده می‌کردند را بن کرده‌اند تا دیگر مشکلاتی برای کاربران پیش نیاید. حال به تازگی اپلیکیشن‌ جدیدی برای برنامه‌ی اینستاگرام منتشر شده است که وارد حساب کاربری شده و اطلاعات زیادی را به سرقت می‌برد.

براساس اطلاعات منتشر شده، برنامه‌ای جدیدی تحت نام InstaAgent منتشر شده است که کاربر با باز کردن آن و وارد شدن به حساب کاربری خود در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام، تمامی اطلاعات شخصی خود را از پسورد گرفته تا عکس‌ها و فیلم‌های درون گوشی در اختیار این برنامه می‌گذارد.

گویا وظیفه‌ی این برنامه این است که به کاربر خود بگوید که چه کسی به حساب کاربری وی سر زده و عکس‌های او را مشاهده کرده است. این برنامه در آیتونز بیش از پانصد هزار بار دانلود شده و اپل به تازگی آن را از آیتونز پاک کرده است. اما سوال اصلی که در مورد وجود این برنامه پیش می‌آید این است که InstaAgent چگونه از بررسی‌های انجام شده توسط اپل رد شده و راه خود را وارد آیتونز باز کرده است؟

اپل هنوز بیانیه‌ای را مربوط به نحوه‌ی گذشت این برنمه از بررسی‌های انجام شده‌ی این شرکت منتشر نکرده است ولی به زودی باید منتظر واکنش این شرکت کالیفرنیایی باشیم. به‌هر‌حال به نظر می‌رسد ایده‌ی استفاده از برنامه‌هایی که مورد تایید توسعه‌دهندگان نیستند جالب نباشد. درهر صورت اگر شما هم جز کسانی بوده‌اید که از این برنامه استفاده می‌کردید بهتر است آن را پاک کنید و هرچه سریع‌تر اقدام به تغییر رمز عبور خود نمایید.


نظرسنجی طرح محدودسازی اینترنت بین الملل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا