نرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

این اپلیکیشن دوربین مبتنی بر هوش مصنوعی بهترین تصویر شما را انتخاب می‎کند

یک عکاس فوق‎العاده بودن تصور شخصی همگان است؛ بنابراین در جهانی که افراد خودشان را یک Ansel Adams (عکاس مشهور) مدرن می‎دانند، شرکت EyeEm موفق به توسعه‎ی اپلیکیشن دوربین مبتنی بر هوش مصنوعی برای آیفون شده است تا توسط آن خود را محک بزنید.

اپلیکیشن Roll با کمک از هوش مصنوعی به اسم EyeEm Vision، تصاویر شما را تجزیه و تحلیل می‎کند و امتیازی از 0 تا 100 به آن‎ها می‎دهد و  علاوه بر این به منظور جستجوی بهتر به آن‎ها کلمات کلیدی اضافه می‎کند (چیزی همانند با سرویس Google Photos). شرکت EyeEm می‎گوید که فعلا در حال استفاده از تگ‎های متفاوت است و بهترین جنبه‎ی این هوش‎ مصنوعی این است که این اپلیکیشن همیشه در حال یادگیری است، در نتیجه هرچه افراد بیشتری از آن استفاده کنند چیزهای بیشتری اضافه خواهد شد.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

بنا بر گفته‎ی خود این شرکت اپلیکیشن Roll از “اصول عکاسی هنرمندانه” به منظور امتیاز دادن به تصاویر استفاده می‎کند؛ ولی متاسفانه دلیل بد یا عالی بودن تصاویر شما مشخص نمی‎شود. در عوض، سیستم امتیازبندی به نحوی به مرتب‎سازی تصاویر مشابه در گروه‎های مختلف کمک می‎کند و سپس بهترین تصویر را در بالای گروه قرار می‎دهد. امیدواریم در آپدیت‎های بعدی این اپلیکیشن شاهد تغییر عملکرد آن باشیم چون در حال حاضر می‎توان آن را به فردی نظیر یک پروفسور اخمو و با رفتار غیردوستانه‎ی درس هنر تشبیه کرد.

جدا از عدم وجود این قابلیت، سیستم تگ‎گذاری اپلیکیشن Roll به شکل چشم‎گیری بی‎نظیر است. زمانی که امتیاز کسب شده توسط تصویر را دقیق‎تر بررسی می‎کنید، اپلیکیشن اطلاعاتی همانند  زاویه‎‎ی بازشدگی دیافراگم هنگام گرفتن تصویر، سرعت شاتر دوربین، ایزو، طول کانونی و مدل آیفونی که با آن تصویر گرفته شده است را در اختیار شما می‎گذارد. همچنین بر روی یک نقشه محل گرفتن تصویر و لیستی از کلمات کلیدی ایجاد شده به صورت خودکار برای جستجو، نشان داده می‎شوند.

به عنوان مثال این اپلیکیشن تصویر زیر را که از تالار استقلال فیلادلفیا گرفته شده است تحت کلمات کلیدی: معماری، نمای خارجی ساختمان، ساختمان، آسمان، درخت، برج ساعت، شهر، ابر، روز، بلندی، فضای بیرون، نمای سر در، مقصد سفر، زندگی شهری، آبی، ابری، زاویه دید کم و طبیعت دسته بندی کرد.

و در پایان باید اشاره کنیم که اپلیکیشن Roll به منظور نگه‎داری هزاران هزار تصویر به شکل مرتب ساخته شده است در همین حین که با سیستم امتیازبندی خود از تعدادی از آن‎ها به عنوان بهترین تصاویر شما یاد می‎کند. این اپلیکیشن دارای یک دستیار هوشمند نظیر Google Photos نیست که قدرت ساخت ویدیو از تصاویر مشابه و یا تصاویر ترکیبی (کلاژ) را داشته باشد ولی میتواند افزونه‎ای هوشمند برای اپلیکیشن دوربین آیفون باشد که واقع‎گرا باشیم باید بگوییم هنوز کامل نیست.

شما می‎توانید این اپلیکیشن را به رایگان برای iOS از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا