اخبار شرکت‌ها

رد سفارشات هواوی توسط TSMC به دلیل فشار تحریم های آمریکا

فشار تحریم های ایالات متحده آمریکا عاقبت شرکت TSMC را مجبور کرده تا دیگر شفارش های مربوط به هواوی را قبول نکند.پیش از این شرکت TSMC وظیفه تامین تراشه های هواوی را برعهده داشته است. اکنون هواوی تصمیم گرفته است تا راه حل های دیگری را برای حل این مشکل در پیش بگیرد.

 به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا و به نقل از ورج، گو پینگ مدیرعامل هواوی با بیان اینکه تحریم های آمریکا فشارهای زیادی را بر این شرکت تحمیل می کند اعلام کرد: آمریکا هنوز هم سعی دارد تا به شرکت ما حمله کند اما نمی دانیم این موضوع چه چه تاثیری در دنیا خواهد داشت. هواوی در بیانیه ای اعلام کرد که فشارهای آمریکا بر این شرکت نگرانی های زیادی را برای بقیه شرکت ها بوجود آورده است. این اقدامات کل صنعت جهان را تحت تاثیر قرار می دهد. شبکه های چند میلیارد دلاری در جهان وجود دارند که این قوانین می تواند روی توسعه و نگهداری آنها تاثیر منفی داشته باشد.

از جمله شرکت های تحت تاثیر این قوانین شرکت TSMC است. اما گفته می شود دریافت سفارشات هواوی از این شرکت همچنان ادامه دارد زیرا سفارشات هواوی پیش از اجرایی شدن این قانون انجام گرفته بود. تولید تراشه ها توسط TSMC برای هواوی تا فصل سوم 2020 ادامه دارد اما پس از آن هواوی هواوی باید راه دیگری برای تهیه چیپست های خود پیدا کند. این تصمیم برای TSMC نیز با ضرر قابل توجهی همراه است زیرا هواوی دومین خریدار بزرگ این شرکت محسوب می شود. این تصمیم ضربه شدیدی نیز به هواوی خواهد زد زیرا تراشه های TSMC علاوه بر استفاده در گوشی های هوشمند، در تجهیزات هوش مصنوعی و شبکه هواوی نیز به کار می رود. هواوی احتمالا شرکت SMIC را جایگزین TSMC خواهد کرد. شرکتی که به تازگی هواوی در آن سرمایه گذاری کرده و اکنون 20 درصد درآمد این شرکت مربوط به سفارشات هواوی خواهد بود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا