قابلیت آزمایشی توئیتر به پروفایل‎های دارای محتویات حساس هشدار می‎دهد

در طول چند سال گذشته، شرکت توئیتر بابت عدم ارائه‎ی اقدامات کافی برای جلوگیری از محتویات توهین‎ یا مسخره‎آمیز در پلت‎فرم شبکه‎ی اجتماعی خود بارها نکوهش شده ولی این شرکت دائم در حال رفع این مشکل بوده و در طول چند ماه گذشته برای مبارزه با این مشکلات چندین ابزار ارائه داده است. حال به […]

در طول چند سال گذشته، شرکت توئیتر بابت عدم ارائه‎ی اقدامات کافی برای جلوگیری از محتویات توهین‎ یا مسخره‎آمیز در پلت‎فرم شبکه‎ی اجتماعی خود بارها نکوهش شده ولی این شرکت دائم در حال رفع این مشکل بوده و در طول چند ماه گذشته برای مبارزه با این مشکلات چندین ابزار ارائه داده است.

حال به نظر می‎رسد که توئیتر در حال محک‎زدن قابلیت جدیدی است که کاربران در زمان بازدید از پروفایل شخصی که عقیده می‎رود “به‎طور بالقوه دارای محتویات حساس” است، هشدار دریافت می‎کنند.

یک راه مقابله با این محتوا این است که اگر کاربر از چیزی که فردی برای گفتن دارد خوشش نمی‎آید، آن را نمی‎خواند و ما حدس می‎زنیم که توئیتر هشداری که به کاربران می‎دهد در همین خصوص است و قصد دارد پلت‎فرم خود را به مکان امن‎تری برای افراد تبدیل کند.

با این قابلیت جدید و به واسطه‎ی هشدار دادن به کاربران، ما حدس می‎زنیم که هدف این است که کاربران حالا گزینه‎ای برای مشاهده‎ی محتواهای حساس یا عدم مشاهده‎ی آن در اختیار داشته باشند یا این‎که به طور کل پست‎های آنلاین فرد مذکور را نادیده بگیرند. با ارائه‎ی این قابلیت، کاربر نمی‎تواند شاکی باشد که قبلا به او اخطار داده نشده است.

این قابلیت بر روی تمامی محتویاتی که می‎توانند حساس قلمداد شوند اعمال می‎شود، بنابراین عملا یک نوع فیلتر به شمار می‎رود. بایستی صبر کنیم و ببینیم این قابلیت در نهایت برای تمامی کاربران ارائه می‎شود یا خیر چون وب‎سایت TechCrunch اعلام می‎کند که توئیتر در گفتگو با آن‎ها اعلام کرده است که “ما به عنوان قسمتی از تلاش‎های وسیع خود برای امن‎سازی توئیتر در حال محک‎زدن این ویژگی هستیم.”