اخبار شرکت‌ها

دو کودک با شکایت از گوگل درخواست غرامت کرده‌اند

دو کودک آمریکایی از گوگل شکایت کرده و درخواست غرامت کرده اند. این دو کودک که اهل ایلنوی آمریکا هستند مدعی شدند که گوگل حریم خصوصی آنها را نقض کرده است. گوگل در این شکایت به جمع آوری غیرقانونی داده های بیومتریک کودکان متهم شده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی مجله خبری تکنا و به نقل از cnet، طرف شکایت در این پرونده دو کودک اهل آمریکا هستند که گوگل را به نقض حریم شخصی متهم کرده اند. این دو کودک مدعی هستند گوگل از داده هایی مانند اسکن چهره و صدای دانش آموزانی که از ابزارهای آموزشی این شرکت استفاده کرده اند، بصورت غیرقانونی استفاده کرده است.

 ابزارهای آموزشی گوگل در زمان قرنطینه مورد استفاده بسیاری از دانش آموزان بوده است. در این میان، این دو کودک می گویند که به حریم خصوصی آنها تجاوز شده است. در شکایت این دو کودک که توسط پدرشان در دادگاه کالیفرنیا انجام گرفته آمده است که گوگل از قالب های صورت کودکان و یا صدای آنها در اپ های نسخه آموزشی G Suite مانند جیمیل، کلندر و داکس استفاده کرده است. این ادعا بر پایه قانون BIPA ایلینوی است که می گوید جمع آوری داده های بیومتریک نباید انجام گیرد. همچنین قانون COPPA می گوید که هرگونه جمع آوری داده از کودکان زیر 13 سال باید با اجازه والدین آنها انجام گیرد. شاکیان این پرونده درخواست 1000 دلار غرامت کرده اند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا