علمیعلمی تکنولوژی

سیستم هوش مصنوعی ای که قادر است کلمات جدید بسازد

یک وبسایت در ابداعی جدید و با استفاده از هوش مصنوعی بسیاری از کاربرانش را شگفت زده کرد. این وبسایت قادر است تا تنها با یک کلیک کلمات جدید ابداع کند. این سیستم هوش مصنوعی کلماتی می سازد که تا بحال وجود نداشته اند.

  به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، وبسایت ThisWordDoesNotExist.com  که توسط توماس دیمسون توسعه یافته است قادر است تا کلمات جدیدی بسازد. دیمسون پیش از این به عنوان مهندس نرم افزار در اینستاگرام فعالیت داشته اسن. وی می گوید: با هدف تاسیس یک شرکت جدید ازاینستاگرام جدا شدم و با همکاری یکی از دوستانم شرکتی را تاسیس کردیم. این شرکت فعالیت خود در زمینه هوش مصنوعی را از ماه فوریه اغاز کرد. دیمسون برای انتخاب نام شرکت خود از هوش مصنوعی استفاده کرد و به همین منظور در دوران خانه نشینی شیوع کرونا با الگوریتم نام سازی سروکار داشته است.

در این دوران با استفاده از دیکشنری مک واژه های مختلفی را برای نام شرکت ساختم. طی این مدت وی به هوش مصنوعی اموزش داد تا بخش های سخن گفتن، تعریف کلمه و یا مکان استفاده از این کلمات را تشخیص دهد. از نمونه هایی از کلماتی که این هوش مصنوعی می سازد می توان به sesquipedalian اشاره کرد که به معنای کسی است که بطور دائم از واژه های غیرمعمول استفاده می کند. یا کلمه salvestate با معنی انتقال صندلی خودرو به اتاق غذاخوری ساخته شده است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا