تازه های تکنولوژی

رونمایی از فناوری‌های شارژ از راه دور در نمایشگاه CES 2020

در نمایشگاه امسال از جدیدترین فناوری های شارژ از راه دور رونمایی شد. کمپانی GuRu تجهیزات مختلفی را برای شارژ از راه دور عرضه کرده است که در میان آنها رباتی که شب ها با گشت زنی در خانه وسایل برقی را شارژ میکند، جالب ترین آنها بوده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک‌نیوز و به نقل از Digital Trends، این کمپانی در نمایشگاه امسال فناوری های نوین شارژ را به نمایش گذاشت. اولین نمایش این شرکت مربوط به پنلی بود که برق را از قسمت زاویه دار پنل تا فاصله نیم متری به سمت چراغ هدایت میکرد. پس از این اتفاق میتوان تنها با فشردن یک دکمه برق را از چراغ به موبایل کنار آن و توسط گیرنده هایی که در قاب پشتی موبایل قرار دارد شارژ کرد. در این روش با برقراری رابطه بین فرستنده و گیرنده و با کمک امواج میلیمتری (mmWave)، میتوان برق را انتقال داده و از هدر رفتن آن نیز جلوگیری کنیم.

ثبت نام در رویداد فیسکاپ

ابزار دیگر که به جاروبرقی رباتیک شباهت دارد ربات کوچکی است که شب ها در خانه گشت میزند و لوازمی مانند گوشی، تبلت، دوربین نظارتی و ریموت کنترل تلویزیون را شارژ میکند. کارکرد این ربات در فاصله بین 30 تا 60 سانتیمتری خواهد بود.

فناوری دیگر متعلق به این شرکت نوعی سقف بزرگ است که میتواند کلیه گیرنده های متصل به کوبایل در زیر خود را شارژ کند. این پنل سقفی در صورت نزدیکی انسان به آن ارسال را قطع میکند. همچنین در صورت وجود مانع خاموش میشود. شرکت GuRu در تلاش است تا تائیدیه ای از کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا برای این سیستم ها بگیرد.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا