تلاش‌ آمریکا برای تحریم هواوی در دسترسی به محصولات تراشه‌سازان

تحریم های آمریکا علیه هواوی به بهانه های مختلف در حال افزایش است. این بار دولت آمریکا تلاش دارد تا دسترسی این شرکت به تراشه های مورد نیاز خود از بازارهای جهانی را محدود کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دولت آمریکا با قرار دادن هواوی در لیست سیاه هر روز تحریم […]

تحریم های آمریکا علیه هواوی به بهانه های مختلف در حال افزایش است. این بار دولت آمریکا تلاش دارد تا دسترسی این شرکت به تراشه های مورد نیاز خود از بازارهای جهانی را محدود کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دولت آمریکا با قرار دادن هواوی در لیست سیاه هر روز تحریم های جدیدی را علیه این شرکت وضع می کند. نگرانی های امنیتی آمریکا علیه این شرکت باعث شد تا فروش محصولات و خدمات شرکت های آمریکایی به هواوی ممنوع شود. از جمله این شرکت ها می توان به عدم همکاری گوگل با هواوی نام برد.

صنعت تراشه سازان تنها صنعتی است که بدون محدودیت زنجیره تامین کلیدی هواوی را تشکیل می دهند و هنوز دور از دسترس مقامات آمریکایی قرار دارند. اما اکنون برخی از مقامات دولتی تصمیمات جدیدی برای وضع قوانین گرفته اند تا بتوانند هواوی را از دسترسی به این تراشه ها منع کنند. این مقامات توافق کرده اند تا با تغییر در در قانون Foreign Direct Product (محصول مستقیم خارجی) بتوانند هواوی را از محصولات و خدمات آمریکایی دور کنند. این قانون در مورد نظارت بر فناوری هایی که با کالاهای آمریکایی ساخته می شوند، نوشته شده است. بدین ترتیب تراشه سازان خارجی که برای ساخت تراشه از فناوی و تجهیزات آمریکایی استفاده می کنند باید برای فروش به هواوی مجوز بگیرند. اگر این موضوع عملی شد هواوی با فشارهای جدیدی روبرو خواهد بود و باید یک بازنگری کلی در شرکت های تامین کننده انجام دهد. البته این قانون می تواند به ضرر بازارهای آمریکایی نیز باشد.

تبلیغات :

buy Neuralink