تحقیقات علمی

استفاده از از پروتئین های میکروبی برای تامین غذا در جهان

پژوهشگران برای تامین غذا در آینده از پروتئین های میکروبی مبتنی بر انرژی خورشیدی استفاده خواهند کرد

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اهمیت تغذیه در جهان در آینده ای نزدیک به شدت افزایش خواهد داشت و میکروب ها نیز نقش مهمی در آن ایفا خواهند کرد. بنابراین چالش های غذایی در جهان رو به افزایش است. ازطرفی تامین غذا تنها از طریق کشاورزی معمولی با هزینه‌های بالایی به همراه خواهد بود. به همین دلیل گروهی از پژوهشگران از دانشگاه گوتینگن در آلمان تلاش کردند تا با استفاده از انرژی خورشیدی حاصل از پنل های خورشیدی نوعی پروتئین میکروبی پرورش دهند که منبعی از مواد مغذی بوده و با محیط زیست نیز سازگار تر باشند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

برای تولید مواد غذایی میکروبی از شبیه سازی رایانه ای و نتایج آزمایشگاهی کمک گرفته شده است. در واقع این مدل سازی در مقیاس بزرگ امکان تولید مواد غذایی میکروبی را از انرژی خورشید، هوا، آب و مواد مغذی فراهم خواهد کرد. این زیست‌توده غنی از پروتئین به پودر تبدیل خواهد شد و سپس می تواند مورد استفاده انسانها و یا حیوانات قرار بگیرد.

 در این پژوهش کلیه مراحل تجزیه و تحلیل مورد نیاز از جمله تولید برق از پنل های خورشیدی و همچنین یک بستر غنی از انرژی با استفاده از تولید الکتروشیمیایی برای کشت میکروب و پردازش زیست توده غنی از پروتئین با موفقیت انجام گرفت. همچنین مشخص شد میکروب ها با استفاده از انرژی دریافتی نور خورشید برای تولید یک کیلو پروتئین تنها به ۱۰ درصد از مساحت زمین نیاز خواهند داشت. بدین ترتیب بازدهی این غذاها بسیار بالاتر از حالت سنتی بوده، مصرف آب و کود نیز به حداقل میزان کاهش خواهد یافت.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا