نرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

استفاده از اپلیکیشن احراز هویت مایکروسافت برای مدیریت رمز عبور در iOS

اپلیکیشن احراز هویت مایکروسافت به کاربران اجازه می‌دهد رمزهای عبور خود را در این اپلیکیشن ذخیره کرده و به طور خودکار برای مدیریت رمزهای عبور از آن استفاده کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در حال حاضر اپلیکیشن Microsoft Authenticator مایکروسافت برای احراز هویت استفاده می‌شود و می‌تواند در آینده به عنوان پلتفرمی برای مدیریت رمز های عبور مورد استفاده قرار گیرد. توسعه این اپلیکیشن با هدف تایید دو مرحله ای بوده و اکنون نیز از طریق پر کردن خودکار رمز های عبور می تواند مورد استفاده کاربران باشد. بدین ترتیب کلیه رمزهای کاربران در آن ذخیره شده و کاربر می تواند به طور خودکار از آنها برای ورود به سایت های مختلف استفاده کند.

علاوه بر ذخیره سازی رمزهای عبور و مدیریت آن ها ویژگی های دیگری نیز به نسخه آزمایشی آن اضافه شده که توسط وب سایت اسپانیایی Microsofters منتشر شده است. هنوز فعال سازی این قابلیت انجام نگرفته اما در نسخه آزمایشی آن صفحه مخصوص رمزهای عبور قرار گرفته است. برای استفاده از این قابلیت باید به بخش تنظیمات آیفون مراجعه کرد و Microsoft Authenticator را جایگزین iCloud نمود. در حال حاضر این ویژگی روی سیستم iOS و کامپیوتر های مک قابل استفاده خواهد بود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا