استفاده از دوربین تلفن همراه برای ردیابی اکسیژن خون

مطالعات اخیر نشان میدهد با کمک دوربین گوشی های هوشمند می توان اکسیژن خون را ردیابی کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، به زودی کاربران گوشی ها می توانند از دوربین آن برای ردیابی اکسیژن خون استفاده کنند.پژوهشگران از دانشگاه واشنگتن معتقدند با قرارگیری انگشت روی دوربین و فلش می توان اکسیژن […]

مطالعات اخیر نشان میدهد با کمک دوربین گوشی های هوشمند می توان اکسیژن خون را ردیابی کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، به زودی کاربران گوشی ها می توانند از دوربین آن برای ردیابی اکسیژن خون استفاده کنند.پژوهشگران از دانشگاه واشنگتن معتقدند با قرارگیری انگشت روی دوربین و فلش می توان اکسیژن خون را بررسی کرد. در این بین هوش مصنوعی با کمک الگوهای ثبت شده در ویدئو‌ میزان اکسیژن خون را رمزگشایی میکند.

با استفاده از این روش می توان فورا از کاهش سطح اکسیژن در بیماران مخصوصا بیماران کووید ۲۹ باخبر شد. همچنین امکان پیش بینی حملات آسم در بیماران نیز وجود دارد. در آزمایش انجام شده با یک کوکتل شیمیایی برای کاهش مقادیر در داوطلبان این دستگاه توانست تا ۸۰ درصد با موفقیت عمل کند.

پال جی آلن از دانشکده علوم و مهندسی دانشگاه واشنگتن در مورد این برنامه می گوید: تمامی برنامه های کنونی برای انجام این کار از کاربر می خواهد تا نفس خود را حبس کنند. بطوری که بسیاری در هنگام کار با این برنامه راحت نیستند. به همین دلیل مجبور میشوند تا نفس بکشند و داده های بالینی نیز کامل نخواهد شد.

تبلیغات :

buy Neuralink