استفاده از سوپر کامپیوتر IBM برای تحقیقات علیه ویروس کرونا

شرکت IBM از استفاده سوپر کامپیوتر سامیت خود برای تحقیق در مورد ویروس کرونا خبر داد. استفاده دانشمندان از این سوپر کامپیوتر بصورت اضطراری کمک می کند تا محاسبات یک ماهه تنها در زمان کمتر از 2 روز انجام شود. علاوه بر آن شرکت IBM واحد بهداشتی زیر مجموعه خود به نام واتسون را نیز […]

شرکت IBM از استفاده سوپر کامپیوتر سامیت خود برای تحقیق در مورد ویروس کرونا خبر داد. استفاده دانشمندان از این سوپر کامپیوتر بصورت اضطراری کمک می کند تا محاسبات یک ماهه تنها در زمان کمتر از 2 روز انجام شود. علاوه بر آن شرکت IBM واحد بهداشتی زیر مجموعه خود به نام واتسون را نیز در اختیار دانشمندان قرار داده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از ZDNet، شرکت آی بی ام سوپر کامپیوتر سامیت را بطور اضطراری در اختیار دانشمندان قرار داده است تا محاسبات با سرعت بالاتر و در زمان کمتر انجام گیرد. به عقیده دانشمندان این سوپر کامپیوتر تا کنون کمک کرده تا 77 ترکیب مولکولی بررسی شده و بیش از 8000 ترکیب جدید شناسایی شود.

با استفاده از ترکیبات جدید میتوان به جنس پروتئین کرونا دست پیدا کرد. شناسایی جنس پروتئین نقش مهمی در توانایی آلوده کردن سلول های میزبان دارد. مدل سازی پروتئین هم می تواند به دینامیک مولکولی ویروس و حرکات اتم و مولکول‌های پروتئین ویروس کمک کند. دانشمندان در تلاشند ترکیباتی بسازند تا به پروتئین ویروس چسبیده و مانع از اتصال آن به سلول های دیگر شود.

تبلیغات :

buy Neuralink