تازه های تکنولوژی

استفاده از زباله‌های پلاستیکی برای ساخت خودرو

این خودروی برقی کوچک توسط محققان هلندی طراحی شده و قرار است طبق همین طرح مفهومی نیز ساخته شود. جنس بدنه این خودرو از نوعی کامپوزیت سازگار با محیط زیست خواهد بود. خود این کامپوزیت نیز از زباله های پلاستیکی جمع آوری شده از اقیانوس ها ساخته خواهد شد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تک‌نیوز، محققان دانشگاه آیندهوون هلند با طرح این ایده تلاش دارند تا با استفاده از مواد دور ریز ساخت این خودرو را انجام دهند. اگر چه محققان پیش از این تلاش داشتند تا ساخت بر اساس مواد قابل بازیافت انجام گیرد. اما اکنون طراحی مفهومی این خودرو بر اساس مواد دور ریز و قابل استفاده مجدد طراحی شده است.

شاسی این خودرو با نام لوکا (Luca) از نوعی مواد ترکیبی شامل پلی اتین ترفتالات(PET) اصلاح شده بهمراه کتان ساخته خواهد شد. جنس بدنه نیز از ترکیب پلی اتین ترفتالات و زباله‌های خانگی ساخته خواهد شد. قاب جلو و پشت خودرو نیز از آلومینیوم بازیافتی خواهد بود. 6 باتری ماژولی نیز بهمراه موتور این خودرو خواهد بود که قابلیت تعویض در آینده را خواهد داشت.

سیستم های داخلی خودرو نیز با استفاده از موبایل فعال خواهد شد تا از هدر رفت منابع برای ساخت نمایشگر جلوگیری شود. کار ساخت این خودرو اواخر تیر امسال به پایان خواهد رسید.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا