لمس غیرواقعی؛ دستکش های واقعیت مجازی اجازه می دهند اشیای خطرناک را لمس کنید

دستکش ساخته شده برای واقعیت مجازی به کاربر اجازه می دهد تا بدون محدودیت فیزیکی به اشیای خطرناک دست بزند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک گجت پوشیدنی به نام دستکش Maestro EP به کاربرانی که آنها را به دست کنند امکان می دهد تا بتوانند مهارت های پرخطر را بدون هزینه […]

دستکش ساخته شده برای واقعیت مجازی به کاربر اجازه می دهد تا بدون محدودیت فیزیکی به اشیای خطرناک دست بزند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک گجت پوشیدنی به نام دستکش Maestro EP به کاربرانی که آنها را به دست کنند امکان می دهد تا بتوانند مهارت های پرخطر را بدون هزینه و محدودیت لمس کنند. شرکت سازنده این دستکش با نام Contact CI که در زمینه واقعیت مجازی و مصنوعی کار می کند از این دستکش در نمایشگاه CES امسال رونمایی کرد. طبق اعلام این شرکت، دستکش مورد نظر امکان لمس آنچه غیرواقعی است را فراهم می کند.

دستکش Maestro در واقع نوعی کیت پوشیدنی محسوب میشود که بهمراه نرم افزار واقعیت مجازی و افزوده برای استفاده در برنامه های آموزشی شبیه سازی ساخته شده است. به همین دلیل این دستکش می تواند در زمان آموزش مهارتی خاص به کارآموزان کمک کند.

زمانی که آموزش عملی بسیار پرهزینه و خطرناک است این دستکش می تواند به شکلی ایده آل وظیفه آموزش را برعهده بگیرد. زیرا این دستکش قادر است بدون هیچ گونه محدودیتی آموزش مورد نظر را شبیه سازی کند.

کریگ داگلاس، بنیانگذار شرکت Contact CI در مورد ساخت این دستکش می گوید: این رابط لمسی بسیار سبک و ظریف است و می تواند به عنوان محصولی لمسی و آرگونومیک نشان دهنده پیشرفت شرکت ما در این زمینه محسوب شود. همچنین این دستکش بطور قانع کننده امکان لمس واقعیت مجازی و احساس آن را ایجاد می کند.