دیگر گجت ها

[CES 2016] امکان استفاده از فرمان صوتی برای خودروهای ولوو به وسیله‌ی دست‌بند هوشمند مایکروسافت میسر شد

در خلال نمایشگاه CES 2016 و در اوج خبرهایی متنوع از گجت‌ها و وسیله‌های هوشمند، شرکت ولوو اعلام کرد که از بهار پیش رو، دارندگان دست‌بند هوشمند Microsoft Band 2 قادر خواهند بود خودروی XC90 خود را به کمک فرمان‌های صوتی کنترل نمایند. البته نباید توقع داشته باشید که به کمک یک دست‌بند هوشمند، امکان پارک کردن خودرو و یا حرکت خودکار آن وجود داشته باشد، اما این امکان وجود دارد که کاربران بتوانند با فرمان صوتی کارهایی از قبیل باز کردن قفل‌ خودرو، بوق زدن، روشن کردن چراغ‌ها و تعیین مسیر برای سیستم ناوبری را انجام دهند.

ارتباط میان دست‌بند هوشمند مایکروسافت و خوردوی این شرکت نیز به وسیله‌ی اپلیکیشن On Call شرکت ولوو برقرار می‌شود. البته باید اشاره داشته باشیم که پیشتر شرکت ولوو اپلیکیشنی را برای ساعت هوشمند اپل و سیستم‌عامل Android Wear نیز عرضه کرده بود تا کاربارن بتوانند خودرو XC90 این شرکت را به وسیله‌ی گجت‌های هوشمند خود، کنترل نمایند. اما سازگاری بالای این اپلیکیشن و خودرو با دست‌بند هوشمند Band 2، چیزیست که نمی‌توان ساده از کنار آن گذشت. همچنین باید اشاره داشته باشیم که خودروهای هوشمند بعدی این شرکت یعنی سِدان S90 که هنوز وارد بازار نشده نیز با این دست‌بند هوشمند و اپلیکیشن On Call، سازگاری کامل خواهد داشت.

Volvo cars will take voice commands from the Microsoft Band 2 2

شاید با خود بگویید که چنین کارهایی را به کمک سوئیچ خودرو نیز می‌توان انجام داد. بله این موضوع درست است، اما نیاز بشر به تکنولوژی و آسان‌تر کردن هر کاری، چیزیست که سازندگان به آن واقف هستند. البته این تصور را نیز در ذهن داشته باشید که در صورت گم شدن سوئیچ، چنین امکاناتی تا چه اندازه می‌تواند برای کاربران مفید باشد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا