وسترن دیجیتال هارد درایو 12 ترابایتی عرضه می‎کند

در گذشته، ایده‎ی ذخیره‎سازی یک ترابایت داده بر روی یک هارد کافی بود که باعث شگفتی بسیار افراد شود. گرچه این روزها هاردهای 1 ترابایتی به یک امر معمولی تبدیل شده‎اند و با توجه به عرضه‎ی فیلم‎ها و بازی‎ها در رزولوشن 4k، این مقدار فضا نیز کم به نظر می‎آید. البته جای نگرانی ندارد چون […]

در گذشته، ایده‎ی ذخیره‎سازی یک ترابایت داده بر روی یک هارد کافی بود که باعث شگفتی بسیار افراد شود. گرچه این روزها هاردهای 1 ترابایتی به یک امر معمولی تبدیل شده‎اند و با توجه به عرضه‎ی فیلم‎ها و بازی‎ها در رزولوشن 4k، این مقدار فضا نیز کم به نظر می‎آید. البته جای نگرانی ندارد چون ظاهرا شرکتی مانند وسترن دیجیتال با تولید هارد درایو 12 ترابایتی خود کاربران را راضی نگه می‎دارد.

این شرکت اخیرا آخرین هارد درایو هیلیومی خود را به اسم HGST Ultrastar HE12 وارد بازار کرده است. قابلیت جا دادن 12 ترابایت فضای ذخیره‎سازی به لطف آخرین تکنولوژی HelioSeal این شرکت صورت گرفته تا آن‎ها یک پلاتر بیشتر به کار برده اشند و تعداد آن را در هارد Ultrastar HE12 به 8 عدد افزایش دهند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

براساس گفته‎ی این شرکت، نه تنها این محصول قادر به ذخیره‎سازی 12 ترابایت اطلاعات است، بلکه به نسبت نسل‎های قبلی خود نیز از نظر مصرف انرژی کارآمدتر محسوب می‎شود. میزان مصرف انرژی این هارد 7.2 وات در حین کار است و در حالت عادی به 5.3 وات می‎رسد. مدل 8 ترابایتی هاردهای وسترن‎دیجیتال در حین کار 9.1 وات و در حالت عادی 5.7 وات انرژی مصرف می‎کنند.

گرچه، مشخص است که این هاردها کاربر معمولی را در نظر نگرفته‎اند و بلکه بیشتر شرکت‎هایی با سرورهایی را در نظر گرفتند که نیاز به فضای ذخیره‎سازی زیادی دارند. وسترن دیجیتال ادعا می‎کند میانگین زمان بین خرابی 2.5 میلیون ساعت است. خبری در خصوص قیمت این هارد وجود ندارد ولی همان‎طور که حدس می‎توانید بزنید ارزان‎قیمت نخواهد بود.