انتقاد واتساپ از اپل به دلیل اعمال نکردن برچسب حریم خصوصی

واتساپ اپل را به دلیل استفاده نکردن از برچسب حریم خصوصی در iMessage به رفتاری غیر رقابتی متهم کرد. زیرا توسعه دهندگان شخص ثالث ملزم به استفاده از آن هستند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، واتساپ اعلام کرده اپل با اعمال نکردن برچسب حریم خصوصی بر روی iMessage مرتکب رفتاری ناعادلانه شده […]

واتساپ اپل را به دلیل استفاده نکردن از برچسب حریم خصوصی در iMessage به رفتاری غیر رقابتی متهم کرد. زیرا توسعه دهندگان شخص ثالث ملزم به استفاده از آن هستند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، واتساپ اعلام کرده اپل با اعمال نکردن برچسب حریم خصوصی بر روی iMessage مرتکب رفتاری ناعادلانه شده است. زیرا این برچسب علاوه بر اپلیکیشن های شخص ثالث باید بر روی اپلیکیشن های از پیش نصب شده آیفون نیز اعمال شود.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

اپل پیش از این در مراسم  WWDC 2020  برچسب حریم خصوصی خود را معرفی کرد. در حال حاضر کلیه توسعه دهندگان اپلیکیشن های اپ استور موظف هستند تا از این برچسب حریم خصوصی استفاده کنند. واتساپ معتقد است استفاده از این برچسب برای توسعه دهندگان زمانی‌که برنامه های از پیش نصب شده روی آیفون چنین برچسبی را ندارند غیرعادلانه و رفتاری غیر رقابتی است.

اپل شارژ بی سیم معکوس گوشی های آیفون را غیرفعال می کند

برچسب حریم خصوصی اپل شامل توضیحاتی در مورد اپلیکیشن های اپل استور است تا کاربر پیش از دانلود اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کند. واتساپ در گفتگو با رسانه  Axios اعلام کرده برچسب های امنیتی علاوه بر اپلیکیشن های شخص ثالث باید برای اپلیکیشن‌های آیفون نیز اعمال شود. واتساپ معتقد است از جمله اطلاعات شفاف ارائه شده بر روی برچسب  اپلیکیشن های آیفون، می تواند در مورد حریم خصوصی آنها باشد. استفاده از برچسب امنیتی برای اپلیکیشن های اصلی نصب شده روی آیفون به کاربر اجازه می دهد تا آن را با دیگر اپلیکیشن ها مقایسه کند. البته خود واتساپ نیز اطلاعات مربوط به این برچسب را به اپل اعلام کرده و همچنین در وبسایت خود نیز اطلاعاتی را برای کاربر در بخش پرسش و پاسخ جمع آوری کرده است.