چه کسانی در ماموریت اخیر Inspiration4 اسپیس ایکس حضور دارند

اسپیس ایکس طی ماموریت Inspiration4 چهار مسافر را به فضا ارسال خواهد کرد. این ماموریت که بامداد فردا انجام می گیرد شامل ۴ مسافر است که یکی از آنها مدیرعامل شرکت Shift4 Payments است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مأموریت جدید اسپیس ایکس به نام Inspiration4 بامداد فردا ساعت ۴:۳۰ و به […]

اسپیس ایکس طی ماموریت Inspiration4 چهار مسافر را به فضا ارسال خواهد کرد. این ماموریت که بامداد فردا انجام می گیرد شامل ۴ مسافر است که یکی از آنها مدیرعامل شرکت Shift4 Payments است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مأموریت جدید اسپیس ایکس به نام Inspiration4 بامداد فردا ساعت ۴:۳۰ و به همراه چهار شهروند انجام خواهد گرفت .به نظر می رسد ۴ فرد حاضر در این ماموریت از شهروندان عادی بوده و چهره های ثروتمند محسوب نمی شوند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

یکی از آن‌ 4 نفر جورج آیزاکمن موسس شرکت Shift4 Payments دیگری هیلی آرسنو ۲۹ ساله یک پزشکیار و سومین نفر نیز کریس سمبروسکی بازنشسته نیروی هوایی آمریکا و  چهارمین نفر یک استاد زمین شناسی ۵۱ ساله به نام سیان پراکتر هستند. در این بین آرسنو ۲۹ ساله به عنوان جوان ترین فرد است که توسط این ماموریت به مدار زمین می رود.

سیان پراکتر به عنوان مسن ترین فرد و چهارمین زن آفریقایی است که به فضا می رود. وی قرار بود در سال ۲۰۱۹ به عنوان یکی از فضانوردان ناسا انتخاب شود. آیزاکمن هزینه این سفر را متقبل شده و هنوز مبلغ دریافتی اسپیس ایکس نیز مشخص نشده است. به گفته اسپیس ایکس این ماموریت وظیفه فراهم سازی بستر دیگر سفرهای شهروندی به مدار زمین و همچنین ایجاد دسترسی همگانی به فضا را بر عهده دارد. همچنین این ماموریت می‌تواند نقش مهمی در یکی از اهداف این شرکت برای فرستادن انسان به سیاره سیاره های دیگر داشته باشد.

 از طرفی در طول پرواز اطلاعات بیولوژیکی مسافران مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مسافران این پرواز حدود ۶ ماه جلسات تمرینی داشتند و قرار است پیش از سفر و پس از آن نیز آزمایش هایی روی آنها انجام گیرد. قرار است این پرواز بصورت کاملاً خودکار باشد. اما طی آموزش‌هایی که به این چهار نفر داده شده است در صورت بروز مشکل می‌توانند فضاپیما را کنترل کنند. در این پرواز قرار است کپسول کرو دراگون به مدت سه روز در ارتفاع ۵۷۵ کیلومتری زمین باقی بماند و هر ۹۰ دقیقه با سرعت ۲۷ کیلومتر بر ساعت یک بار به دور زمین بچرخد.