چه کسانی وظیفه بررسی طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی را بر عهده دارند

بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی اعضای کمیسیون مشترک برای بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران تشکیل شد. این کمیسیون وظیفه دارد تا طرح مذکور را در صحنه علنی بررسی و پس از آن به صورت آزمایشی آن را اجرا کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در یک جلسه غیر علنی اعضای […]

بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی اعضای کمیسیون مشترک برای بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران تشکیل شد. این کمیسیون وظیفه دارد تا طرح مذکور را در صحنه علنی بررسی و پس از آن به صورت آزمایشی آن را اجرا کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در یک جلسه غیر علنی اعضای کمیسیون مشترک برای بررسی طرح صیانت مشخص شدند. در تاریخ ۱۴ شهریور فلاحی و کرمی از کمیسیون آموزش، امیرآبادی و باقری بناب از کمیسیون اقتصادی، غلامرضا منتظری و بیژن نوباوه میرزایی و یزدیخواه از کمیسیون فرهنگی، سیاهکلی، تقی‌پور و طاهری از کمیسیون صنایع به عنوان این اعضا مشخص شدند. هنوز چند کمیسیون اعضای خود را برای بررسی این طرح معرفی نکردند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

برای اولین بار طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در مهرماه ۱۳۹۷ به صورت پیش نویس به مجلس دهم داده شد. بررسی این طرح نیز با تغییرات آن در مجلس یازدهم انجام گرفت. در سال ۱۳۹۹ نیز این طرح در مجلس یازدهم با نام صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی وصول شد. در آن زمان اعتراض و انتقاد های بسیاری باعث مسدود ماندن این طرح شد. اما در نهایت در تیر ۱۴۰۰ مجدداً به مجلس راه پیدا کرد و هم اکنون نیز این طرح با اعتراضات بسیاری از فعالان این حوزه همراه است.